پیام تبریک رقیبِ اصلی سید محمد خاتمی در فردای آن دوم خرداد به‌یادماندی

هدف همه‌ی ما خدمت به اسلام و مردم عزیز ایران است و نباید افتخار خدمت‌گزاری را با هیچ چیز دیگری مبادله کنیم در این راه اینجانب تمام مساعی خود را جهت همراهی و همکاری با جنابعالی به کار خواهم گرفت.

پیام تبریک رقیبِ اصلی سید محمد خاتمی در فردای آن دوم خرداد به‌یادماندی

به گزارش خبرگزای خبرآنلاین، انتخابات دور هفتم ریاست‌جمهوری روز دوم خرداد ۱۳۷۶ با پیروزی قاطع سید محمد خاتمی با کسب ۲۰ میلیون و ۱۳۸ هزار و ۷۸۴ رای به سرانجام رسید. رقیب اصلی سید محمد خاتمی در این دور علی‌اکبر ناطق نوری رئیس وقت مجلس شورای اسلامی بود که در نهایت ۷ میلیون و ۲۴۸ هزار و ۳۱۷ رای کسب کرد. نکته‌ی قابل تامل اخلاق‌مداری ناطق نوری در فردای این انتخابات بود، او به محض اعلام نهایی نتایج شمارش آرا، با صدور بیانیه‌ای ریاست‌جمهوری خاتمی را تبریک گفت. متن این بیانیه بدین شرح بود:

برادر ارجمند حجت‌الاسلام و المسلمین آقای سید محمد خاتمی

با سلام

حضور گسترده و میلیونی مردم در انتخابات هفتمین دوره‌ی ریاست‌جمهوری که در پاسخ به دعوت مقام معظم رهبری مدظله‌العالی و روحانیت معزز در جهت اجرای قانون اساسی و تضمین تداوم حق رای برای ملت عزیز ایران صورت پذیرفت صحنه‌ی دیگری بود از پیوند مستحکم مردم بزرگوار ایران با نظام مقدس جمهوری اسلام و بیعت مجددی بود با رهبری انقلاب، قطعا این حضور گسترده‌ی ملی، پشتوانه‌ی عظیمی خواهد بود جهت مقابله با تهدیدات و مقاومت در برابر دشمنان خارجی و سرمایه‌ی ارزشمندی است برای خدمت‌گزاری به ملت غیور و سرافراز ایران.