جام ۳ هزار ساله حسنلو به دید عموم گذاشته می‌شود

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی گفت: به‌مناسبت روز جهانی موزه‌ها و هفته میراث‌فرهنگی، جام طلای حسنلو از ۲۹ اردیبهشت تا ۴ خرداد ماه در موزه باستان‌شناسی ارومیه به نمایش گذاشته می‌شود.

جام ۳ هزار ساله حسنلو به دید عموم گذاشته می‌شود

به گزارش ایتی سوادکوه از آذربایجان‌غربی، مرتضی صفری اظهار کرد: پس از گذشت چندین سال بار دیگر جام زرین حسنلو نقده به آذربایجان‌غربی منتقل می‌شود و در موزه باستان‌شناسی ارومیه به نمایش درمی‌آید، علاقه‌مندان به مشاهده این اثر نفیس تاریخی می‌توانند از ساعت ۹ صبح تا ۱۹ عصر به موزه ارومیه واقع در خیابان دانشکده مراجعه کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی آذربایجان‌غربی افزود: در حال حاضر ۵۰ اثر تاریخی در سطح استان در حال مرمت هستند و خوشبختانه با توجه ویژه مسئولان استانی در سال گذشته اعتبارات ما نسبت به سال‌های ماقبل ۵ برابر شده است.

صفری خاطرنشان کرد: در موزه باستان‌شناسی ارومیه ۲۵ هزار شی تاریخی وجود دارد که تنها ۱۰ تا ۱۵ درصد آنها در معرض نمایش قرار گرفته و برای به نمایش درآمدن آنها نیاز به توسعه ۳ برابری فضای موزه هستیم که برای این منظور اجرای پروژه توسعه موزه در سال جاری در دستور کار قرار گرفته است.

46