• تاریخ : ۳۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

ژاپن دیسپلی شروع مرحله‌ی تولید انبوه نمایشگرهای ۶ اینچی جدید خود را اعلام کرد.

ژاپن دیسپلی (JDI) یکی از تأمین‌کنندگان بزرگ نمایشگر برای گوشی‌ها و دیگر ابزار الکترونیکی به شمار می‌آید. این شرکت اخیرا تولید انبوه نمایشگرهای ۶ اینچی با نسبت عــکس ۱۸:۹ را آغاز کرده اســت. ژاپن دیسپلی نام «Full Active» را برای این نمایشگرهای ال‌سی‌دی انتخاب کرده و مدعی شده اســت که این نمایشگرها به دلیل اســتفاده از سیم‌کشی متراکم، حاشیه‌های اندکی خواهند داشت؛ این شرکت مدعی اســت که حاشیه‌ی پایین نمایشگر نیز مانند سه وجه دیگر آن کم خواهد بود. این نمایشگر از نسل دوم فناوری Pixel Eyes برای نمایش عمیق رنگ مشکی بهره می‌برد. ویژگی حیاتی دیگر این نمایشگرها،‌ قابل اســتفاده بودن آن‌ها با دست خیس اســت؛ این قابلیت یکی از کلیدی‌ترین نیازهای ابزار ضد آب محسوب می‌شود.

d66205b6 3979 4732 aac3 80c82f043e17 ژاپن دیسپلی نمایشگر ۶ اینچی با نسبت عــکس ۱۸:۹ معرفی کرد

با توجه به این‌که سونی نمایشگرهای خود را از JDI تأمین می‌کند، اســتفاده از این نمایشگرها در پرچم‌دار جدید سونی دور از ذهن نخواهد بود. سونی، توشیبا و هیتاچی اعضای اصلی در سرمایه‌گذاری مشترک ژاپن دیسپلی به شمار می‌روند. اســتفاده از نمایشگرهایی با نسبت عــکس ۱۸:۹ به‌احتمال زیاد در ادامه‌ی ســال جاری میلادی و ســال آینده افزایش خواهد یافت؛ به لطف اســتفاده از چنین نمایشگرهایی در پرچم‌داران ال‌جی و سامسونگ، بازار رو به رشدی در انتظار این نمایشگرها خواهد بود.

اســتفاده از این نسبت عــکس در گوشی‌ها، باعث کاهش حاشیه سیاه‌رنگ بالا و پایین ویدئو در حالت افقی خواهد شد. اســتفاده از این نمایشگر در پرچم‌دار جدید سونی تنها یک گمانه‌زنی اســتِ ولی شرایط بازار و اســتفاده‌ی رقبا از این نسبت عــکس، احتمال چنین کاری را افزایش داده اســت.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته ژاپن دیسپلی نمایشگر ۶ اینچی با نسبت عــکس ۱۸:۹ معرفی کرد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما