• تاریخ : ۲۲ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

زیادی از افرادی که در مورد بیت کوین رویدادی می شنوند، می خواهند بدانند که”چگونه می شود از آن هستفاده کـــرد؟”. پاسخ دادن به این پرسش، تا حدی دشوار هست، زیرا بیت کوین دقیقا مشابه هر پول “معمولی” دیگر هست. بنابراین پرسیدن این سوال، دقیقا معادل این خواهد بود که من از شما بپرسم “چگونه می توانم ار دلار هستفاده کنم؟”. با این حال، از آن جایی که زیادی از افراد مراجعه کننده به این سایت، هشدار تعدادانی از بیت کوین ندارند، من تصمیم گرفتم راهنمایی مختصر در مورد نحوه ی هستفاده از بیتکوین بنویسم.

آی تی سواد کوه – زیادی از افرادی که در مورد بیت کوین رویدادی می شنوند، می خواهند بدانند که”چگونه می شود از آن هستفاده کـــرد؟”. پاسخ دادن به این پرسش، تا حدی دشوار هست، زیرا بیت کوین دقیقا مشابه هر پول “معمولی” دیگر هست. بنابراین پرسیدن این سوال، دقیقا معادل این خواهد بود که من از شما بپرسم “چگونه می توانم ار دلار هستفاده کنم؟”. با این حال، از آن جایی که زیادی از افراد مراجعه کننده به این سایت، هشدار تعدادانی از بیت کوین ندارند، من تصمیم گرفتم راهنمایی مختصر در مورد نحوه ی هستفاده از بیتکوین بنویسم.
پیش از آنکه بتوانید از بین کوین هستفاده کنید، به یک کیف پول بیت وین نیاز دارید.
نخستین چیزی که برای هستفاده کـــردن از بیتکوین به آن نیاز دارید، یک کیف پول بیتکوین هست. انواع مختلفی از کیف پول های بیتکوین وجود دارند که می توانید از میان آن ها انتخاب کنید، اما اگر تازه کار هستید، من یکی از انواع کاربر پسند آن را توصیه می کنم ( مانند CoinBase یا Blockchain.info).

همانطور که شما برای ارسال و دریافت ایمیل ها، به یک نرم افزار نیاز دارید (مانند Gmail یا Outlook)، برای هستفاده از بیتکوین نیز، به یک کیف پول بیت کوین نیاز دارید. کیف پول بیتکوین، یک نرم افزار هست که به شما امکان ارسال و دریافت بیت کوین ها را می دهد. یکی از چیزهایی که با یک کیف پول بیتکوین به آن دسترسی پیدا می کنید، آدرس بیتکوین هست.
آدرس بیت کوین، آدرسی هست که شما، آن را به افرادی می فرستید که می خواهند به شما بیت کوین ارسال کنند (دقیقا مثل آدرس ایمیلی که برای کسی می فرستید که می خواهد به شما ایمیل بخانومد). اما، آدرس های بیتکوین اندکی پیچیده تر از آدرس ایمیل هستند – این آدرس ها مشابه مجموعه ای از اعداد و حروف تصادفی هستند که با “۱” یا “۳” آغاز می شوند. یک نمونه از آدرس بیتکوین به این صورت هست: ۱GrwYYTDJic27cstVCjzS8Muvutw6JUYqB

خریداری بیتکوین
به محض آنکه کیف پول و آدرس بیتکوین خود را دریافت کـــردید، تنها چیزی که کم دارید خود بیتکوین های هستند. امروزه روش های زیادی برای خریداری بیتکوین وجود دارند. با توجه به روش پرداختی که می خواهید به کار ببرید، و نحوه تبادل بیتکوینی که انتخاب می کنید، هزینه پرداختی متغیر خواهد بود. به یاد داشته باشید که اگر خرید یک بیتکوین تکمیل، زیاد از حد برای شما گران هست، می توانید کسری از یک بیتکوین را خریداری کنید.
اگر از روش های پرداخت برگشت پذیر هستفاده کنید (یعنی بیتکوین را با یک کارت اعتباری، Paypal و غیره خریداری کنید) معمولا باید نسبت به روش های غیر قابل بازگشت (روش انتقال بانکی) هزینه افزایشی بپردازید، که علت آن ریسکی هست که به خریدار وارد می شود.
به محض دریافت بیتکوین ها، می توانید از آن ها هستفاده کنید.

نحوه‌ی هستفاده از بیتکوین ها معمولا چگونه هست؟
در تعداد سال اخیر، شرکت های زیادی بیتکوین ها را پذیرفته اند، و این تعداد با گذشت زمان افزایش و افزایش می شود. Overstuck، Ok Cupid، Virgin Galactic، Microsoft و Subway تنها تعدادی از شرکت هایی هستند که می توانید برای پرداخت به ازای خدمات آن ها از بیتکوین هستفاده کنید. هم چنین، اگر می خواهید از بیتکوین برای خرید مجازی هر چیزی هستفاده کنید، می توانید برای دریافت یک کارت اعتباری بیتکوین اقدام کنید.

این کارت های اعتباری، توسط شرکت های دیگری صادر می شوند که برای ارائه این خدمات، هزینه ای دریافت می کنند. با یک کارت اعتباری بیتکوین، شما می توانید در هر فروشگاهی که کارت اعتباری بیتکوین را قبول می کند خرید کنید، و مبلغ مورد نظر از حساب بیتکوینی شما کهسته خواهد انجام گرفت.
اگر نمی خواهید چیزی بخرید، می توانید بیتکوین های خود را به روش های مختلفی سرمایه گذاری کنید، سرمایه گذاری در شرکت های سهام، تبادل آن ها یا خرید تجهیزات معدنی. به صورت حتم توجه داشته باشید که افزایش سرمایه گذاری های بیتکوین، زیاد خطرناک هستند و شما باید پیش از این نوع سرمایه گذاری ها، در این مورد هشداراتی کسب کنید.
روش دیگری برای هستفاده از بیتکوین، ارسال پول برای دوستان یا خانواده هست. تنها کاری که باید در این رابطه انجام دهید، دریافت آدرس بیتکوین آن ها هست و پس از آن می توانید بیتکوین ها را برای آن ها بفرستید. یکی از مواردی که می توانید از این شیوه هستفاده کنید، زمانی هست که می خواهید پولی را به دوستی که هزینه غذای شما را حساب کـــرده هست، یا پولی به شما قرض داده هست، برگردانید و یا حتی یک شرط بندی را تسویه کنید.
در نهایت، اگر شما می خواهید یک کسب و کار آنلاین بر پا کنید، می توانید از بیتکوین به عنوان روش پرداختی خود هستفاده کنید، تا مشتریان روش های متعددی برای پرداخت هزینه به شما داشته باشند.
بنابراین اکنون که مقدمات هستفاده از بیتکوین را می دانید، من شما را تشویق می کنم که از پیوند های موجود در این مقاله، برای کسب هشدارات افزایش راجع به روش های متفاوت دیگر به جز موارد ذکر انجام گرفته در بالا، هستفاده کنید. اگر هنوز سوالی در این مورد دارید، می توانید در قسمت نظرات آن را بپرسید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما