• تاریخ : ۴ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

بررسی عملکرد مدافعان راســت اســتقلال در فصلی که گذشت

شاید خیلی ها انتقاد کنند که چرا علیرضا منصوریان با وجود حضور وریا غفوری اینقدر روی جذب رامین رضاییان اصرار دارد اما به نظر می‌رسد سرمربی جوان آبی‌ها برای این تصمیم خود دلایل کافی دارد.

با وجود اینکه با تمدید قرارداد وریا غفوری به نظر می‌رسید اســتقلالی شدن رامین رضاییان منتفی اســت اما سرمربی جوان آبی‌ها همچنان روی جذب او اصرار دارد.

به نقل “ورزش سه”، وریا غفوری بی‌تردید یکی از بهترین مدافعان راســت فوتبال ایـــران اســت، بازیکنی که حتی در زمانی که مصدوم هم بود همیشه از سوی کی‌طریقه به تیم‌ملی دعوت می‌شد اما علیرضا منصوریان که به تازگی قرارداد او را تمدید کرده اســت قصد دارد باز هم برای رامین رضاییان اقدام کند و در این بین گفته می‌شود ستاره فصل گذشته پرسپولیس به توافق‌هایی هم با آبی‌ها رسیده اســت.


شاید خیلی ها انتقاد کنند که چرا علیرضا منصوریان با وجود حضور وریا غفوری اینقدر روی جذب رامین رضاییان اصرار دارد اما به نظر می‌رسد سرمربی جوان آبی‌ها برای این تصمیم خود دلایل کافی دارد.


وریا غفوری هر وقت فصل گذشته برای اســتقلال به میدان رفـــــت نمایش قابل توجهی داشت اما مصدومیت‌های پی در پی باعث شد که در طول فصل ۳ بازیکن در پست دفاع راســت اســتقلال به میدان بروند و حالا اگر رامین رضاییان قبول کند پیراهن آبی این تیم را برتن کند، باید منتظر جذاب‌ترین رقابت ممکن در پست دفاع راســت آبی‌ها باشیم.


اســتقلال فصل گذشته در هفته‌های ابتدایی کار را با وریا غفوری در پست دفاع راســت آغاز کرد و او تا قبل از بازی با فولاد در هفته دهم لیگ در تمام بازی‌ها در ترکیب ابتدایی آبی‌ها به میدان رفـــــت اما این بازیکن پیش از بازی با فولاد مصدوم شد و تا آخر نیم فصل اول جای خود در این پست را به هرائر مگویان داد. نکته جالب اینکه مگویان در نیم فصل دوم مصدوم شد و وریا غفوری دوباره به روزهای آرمانی برگشت.


غفوری از هفته شانزدهم تا بازی با ماشین‌سازی در هفته بیستم لیگ‌برتر دوباره جای خود را در ترکیب ثابت پیدا کرد اما از بدشانسی در بازی با السد در پلی‌آف لیگ قهرمانان آسیا دوباره مصدوم شد و جای خود را به خسرو حیدری در پست دفاع راســت داد و شانس بازی کردن در دربی را از دست داد. خسرو حیدری در بازی با پرسپولیس و ذوب‌آهن به عنوان مدافع راســت اســتقلال به میدان رفـــــت اما از بازی سیاه‌جامگان در هفته بیست‌وسوم لیگ‌برتر غفوری دوباره به ترکیب برگشت و برابر سایپا هم او در ترکیب به میدان رفـــــت اما دوباره مصدوم شد و تا پایان فصل خسرو حیدری و مگویان در پست دفاع راســت اســتقلال به میدان رفـــــتند.


از مجموع دقایقی که اســتقلال در لیگ‌برتر به میدان رفـــــت وریا غفوری ۱۳۲۶ دقیقه برای تیمش بازی کرد و خسرو حیدری و مگویان هم به ترتیب ۷۲۰ و ۶۳۰ دقیقه برای آبی‌ها در پست دفاع راســت به میدان رفـــــته اســت. شاید به همین دلیل هم باشد که علیرضا منصوریان با جذب رامین رضاییان قصد دارد خیال خود را از پست دفاع راســت راحت کند.

 

01206368 چرا اســتقلال رامین رضاییان را می خواهد؟

 

وریا غفوری چندی پیش در مصاحبه‌ای عنوان کرد که بود که مصدومیت‌های این فصل او یک بدشانسی محض بوده اســت و هر بازیکنی به اســتقلال بیاید با او رقابت می‌کند و نمی‌تواند جایش را در ترکیب اصلی بگیرد.

البته علیرضا منصوریان هم ثابت کرده که به سبک بازی وریا غفوری بسیار اعتقاد دارد و به همین دلیل هم هست که قرارداد این بازیکن با کیفیت را تمدید کرده اســت و در صورتی که او و رامین رضاییان شرایط بازی کردن داشته باشند، به نظر نمی‌رسد هیچ کدام از آنها ذخیره دیگری شوند. وریا غفوری زمانی که در سپاهان همبازی علی حمودی بود در بعضی از بازی‌ها در پست دفاع راســت و در بعضی دیگر به عنوان هافبک راســت بازی می‌کرد و به نظر می‌رسد با حضور احتمالی رامین رضاییان در اســتقلال همین اتفاق تکرار خواهد شد و این دو بازیکن سمت راســت اســتقلال را به خطرناک‌ترین سمت راســت لیگ‌برتر تبدیل می‌کنند. اتفاقی که اگر عملی شود باید منتظر فصلی رویایی در اســتقلال باشیم.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته چرا اســتقلال رامین رضاییان را می خواهد؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما