• تاریخ : ۱۵ام شهریور ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

چند روز پیش کمپانی هوآوی، طی رویداد ایفا ۲۰۱۷ از پردازنده‌ی کایرین ۹۷۰ همراه با AI یکپارچه و NPU اختصاصی برای انجام عملیات پردازشی سنگین رونمایی به عمل آورد. در ادامه با آی تی سواد کوه همراه باشید.

اخیرا این کمپانی چینی به طور رسمی تایید نموده است که هوآوی میت ۱۰، اولین گوشی هوشمندی خواهد بود که مجهز به این پردازنده‌ی قدرتمند (کایرین ۹۷۰) می‌باشد. جدا از تمامی این توضیحاتی که داده شد، اطلاعات جدیدی در مورد پردازنده‌ی پرچمدار آینده‌ی این شرکت محبوب، با نام کایرین ۹۸۰ (Kirin 980) به گوش ما رسیده است. براساس اطلاعات منتشر شده در شبکه‌ی اجتماعی چینی Weibo توسط، پردازنده‌ی کایرین ۹۸۰ قرار است با همراهی یک پردازنده‌ی گرافیکی فوق‌العاده در قلب تپنده‌ی پرچمدار آینده‌ی کمپانی هوآوی قرار گیرد.

برخی از تحلیل‌گران معتقدند که این کمپانی قدرتمند چینی در حال کار بر روی یک پردازنده‌ی گرافیکی اختصاصی می‌باشد که با معرفی آن همه‌‌ی طرفداران این برند را شگفت زده خواهد کرد. اگرچه جزییات بیشتری در این‌باره منتشر نشده است اما احتمالا این پردازنده به هسته‌ی Cortex-A75 که اخیرا توسط شرکت ARM رونمایی شده است، مجهز خواهد بود که در آن از فناوری ۷ نانومتری کمپانی TSMC نیز بهره برده شده است.

به تازگی در برخی از شایعات ادعا شده است که گوشی هوشمند هوآوی پی ۱۱ جانشین سری پی ۱۰ این کمپانی خواهد شد اما بر اساس گزارشی که هم اکنون از این کمپانی به بیرون درز کرده است تمامی این ادعاها را رد می کند و جانشین آن گوشی هوشمند هوآوی پی ۲۰ پیشنهاد شده است. در حقیقت، این کمپانی چینی در گذشته نیز یک علامت تجاری ثبت شده برای هوآوی پی ۲۰ نیز درخواست کرده است که باعث شده اکنون تمامی فکرها را به سمت این گوشی متمرکز نماید.

نظر شما در مورد اطلاعات جدید منتشر شده در این‌باره چیست؟ چقدر ممکن است صحت داشته باشد؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما