• تاریخ : ۹ام آبان ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

بعد از افزایش عظیم سهام شرکت آمازون در روز جمعه، رییس شرکت جف بزوس تبدیل به ثروتمندترین فرد دنیا شد هرچند که این عنوان سه ماه پیش نیز برای مدت کوتاهی دراختیار او بود اما این بار انتظار می‌رود که برای مدت بیشتری در این جایگاه باشد روز جمعه سهام شرکت آمازون به‌طور عجیبی ۱۳ درصد افزایش یافت که حتی برای شرکت بزرگی هم‌چون آمازون رقم زیادی محسوب می‌شود و به راحتی انتظارات سه ماهه سوم را برآورده می‌کند. وقتی که بازار بورس در روز جمعه بسته شد ثروت بزوس به ۹۳.۸ میلیارد دلار رسید و بعد از او بیل گیتس با ۸۸.۷ میلیارد دلار در جایگاه دوم ثروتمندترین فرد دنیا قرار دارد.

بلومبرگ گفت، با توجه به افزایش شدید سهام آمازون، ثروت Bezos در سال جاری به ۲۸٫۵ میلیارد دلار رسیده است. این نشان می دهد که بازار سهام انتظار دارد که آمازون سالها به رشد قوی ادامه دهد؛ زیرا تسلط آن در تجارت الکترونیکی ممکن است به مناطق بیشتری مانند مواد غذایی، هواپیماهای بدون سرنشین و تلویزیون گسترش یابد.

در حالی که بیل گیتس میلیاردها دلار به بنیاد بیل و ملیندا گیتس کمک کرده است، مدیر عامل آمازون هنوز نام اصلی در بشردوستی نیست. با این حال، او ابراز علاقه به دادن بیشتر از ثروت خود را. او ممکن است دلیلی دیگر برای انجام این کار داشته باشد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما