• تاریخ : ۲۸ام فروردین ۱۳۹۷
  • موضوع : آی تی

سال ۲۰۱۹ آغاز موج گوشی های موبایل ۵G خواهد بود و در حالی که هنوز اپراتورها در حال توسعه زیرساخت خود هستند می توان انتظار داشت که یک تا دو سال بعد شاهد انفجار استفاده از نسل پنجم ارتباطات مخابراتی در سراسر دنیا باشیم. حالا مدیرکل هایسنس خانم Fang Xueyu در مصاحبه ای اعلام کرده که این برند  سال ۲۰۱۹ گوشی موبایل ۵G تولید و عرضه خواهد کرد! در ادامه با آی تی سواد کوه همراه باشید تا درباره این خبر بیشتر گپ بزنیم.

در مصاحبه ای که با خانم Fang Xueyu مدیر کل هایسنس انجام شده ایشان درباره تحقیق و توسعه در زمینه نسل پنجم ارتباطات مخابراتی یعنی ۵G صحبت کرده اند. اینطور که عنوان شده هایسنس مدت ۳ سال است که در این زمینه فعالیت کرده و سال ۲۰۱۹ نمونه تجاری گوشی موبایل ۵G خود را تولید خواهند کرد. در سال ۲۰۱۵ هایسنس به تیم IMT2020 برای شبکه ۵G پبوست که توسط وزارت صنایع و فن آوری چین، وزارت علوم و فناوری و کمیته ملی توسعه و اصلاحات تشکیل شده بود. آنها همچنین در توسعه پروژه های استاندارد NB-IoT برای انجمن استاندارد ارتباطات چین مشارکت داشتند و به طرح ۵G ترمینال راه اندازی شده توسط اپراتور China Mobile در سال جاری برای توسعه صنعت ۵G پیوستند.

خانم Fang Xueyu مدیر کل هایسنس می گوید که این شرکت در سال جاری تولید نمونه های اولیه گوشی موبایل  ۵G را آغاز خواهد کرد و سپس سال آینده آن ها آزمایش می کند. همچنین در آزمایش شبکه شرکت خواهد کرد و اولین مجموعه از گوشی موبایل ۵G بعدا در سال ۲۰۱۹ تولید و عرضه خواهد شد. گزارش شده است که Hisense به عنوان یک بازیکن کلیدی در صنعت تلفن همراه در حال حاضر بیش از یک دهه فعال است. گفته می شود که یکی از قوی ترین تیم های تحقیق و توسعه در چین را دارد اما با این حال، بازسازی در سال ۲۰۱۴ منجر به برندهای دیگری شد که آنها را در پیش گرفتند.

موبایل هایسنس

موبایل هایسنس

اگر دوست دارید نمونه هایی از موبایل های هایسنس را ببینید می توانید به تصویر بالا نگاه کتید که در آن یک موبایل با دو نمایشگر، یکی رنگی و یکی جوهر الکترونیک در پشت آن طراحی شده است، دستگاهی شبیه به یوتافون روسی که دستگاه جذابی بود.

همانطور که خیلی از شرکت های بزرگ و کوچک در ابتدای ارایه نسل چهارم (۴G) سعی کردند با ارایه موبایل های ارزان به روزشده به آخرین نسل ارتباطات مخابراتی، فروش خوبی را تجربه کنند و سهم بازار را کسب کنند. مسلما ارایه نسل پنجم شبکه های مخابراتی یا همان ۵G علاوه بر تغییرات بزرگی که خواهد داشت و اینکه به نظر Cher Wang بنیان گذار HTC شکل موبایل ها با عرضه ۵G تغییر خواهد کرد اما اگر برندهایی که سودای کسب سهم بیشتری از بازار را دارند بتوانند با سرعت خود را با این فناوری به روز کنند، می توانند موفق باشند.

نظر شما چیست؟ درباره شبکه ۵G مخابراتی چه نظری دارید؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما