• تاریخ : ۱۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

همراه به همراهزی Neighbours from Hell به وودی برای قرار دادن تله‌های مختلف و انتقام از همسایه‌ی خود، کمک کنید. به همراه آی تی سواد کوه همراه به همراهشید.

مگر می‌شود به ژانر به همراهزی‌های ماجراجویی اشاره و کلیک (Point-and-Click) علاقه داشت و اسمی از به همراهزی همسایه جهنمی (Neighbours from Hell) نشنید؟ Neighbours from Hell ساخته‌ی هستودیو جووود پروداکشنز (JoWood Productions) یکی از به همراهزی‌های خاطره‌انگیز، به‌ویژه برای اکثر به همراهزیکن‌های ایرانی هست که به‌تازگی فصل اول آن به صورت تکمیلا رایگان توسط THQ nordic روی فروشگاه‌های اپ هستور و گوگل پلی برای اندروید و آیفون منتشر انجام گرفته هست. از این‌رو تصمیم گرفتیم تا به همراه معرفی به همراهزی Neighbours from Hell روی موبه همراهیل، تجدید خاطره‌ای به همراه این سری محبوب داشته به همراهشیم.

همان‌طور که به یاد دارید، در به همراهزی Neighbours from Hell به همراهزیکن در نقش پسر جوانی به نام وودی (Woody) قرار می‌گیرد که از دست همسایه خود به نام جناب آقا روتوایلر (Mr. Rottweiler) به دلایل مختلف به تنگ آمده و تمام تلاش خود را برای ایجاد تله‌های گوناگون به‌جهت گرفتن انتقام از وی، انجام می‌دهد. سبک و زاویه دوربین در Neighbours from Hell به شکل به همراهزی‌های ۲.۵ بعدی اشاره و کلیک هست. فضاهای به همراهزی به قسمت‌های مختلف مانند اتاق تقسیم می‌شوند که تعداد آنها معمولا به چهار یا پنج عدد می‌رسد و به‌صورت یک شو تلویزیونی نمایش داده می‌شوند. خانه‌ی جناب آقا روتوایلر پر هست از اشیا و مواردی که وودی می‌تواند از آنها هستفاده کند؛ اما در قدم اول به همراهید کل محیط را برای به‌دست آوردن آنها کاوش کنید. پس از پیدا انجامن شئ مورد نظر به همراهید به همراه دقت محیط اطراف و حرکات همسایه را بررسی کنید تا به نحوه‌ی هستفاده از آن پی ببرید و در جهت ایجاد تله‌ یا خرابکاری مورد نظر در زمان‌بندی معین (۵ دقیقه) اقدام کنید.

در به همراهزی ایجاد هرکدام از تله‌ها چالش خاص خود را دارد. طوطی (چیلی) و سگ نگهبه همراهن جناب آقا روتوایلر هرکدام فرصت به همراهزیکن برای ایجاد تله‌ها را به همراه رویداد دادن به او دشوارتر می‌کنند. در نتیجه، شما برای پنهان ماندن از دید آنها، به همراهید به‌صورت مخفیانه و به همراه قدم‌های آهسته آهسته نسبت به انجام ماموریت مورد نظر، اقدام کنید. اصلی‌ترین چالش شما در طول به همراهزی به ایجاد تله‌های متفاوت و در عین حال پنهان ماندن از دید جناب آقا روتوایلر خلاصه می‌شود. برای مخفی‌کاری و پنهان انجام گرفتن در محیط می‌توانید از مکان‌هایی مانند کمد لبه همراهس و … نیز هستفاده کنید. بخش‌های رابط کاربری میزان عصبه همراهنیت جناب آقا روتوایلر و تعداد سکه‌هایی را که می‌توانید به‌دست آورید، نشان می‌دهد. سکه‌های به‌دست آمده به همراه نوار عصبه همراهنیت جناب آقا روتوایلر نسبت مستقیم دارند؛ لذا برای کسب امتیاز و جوایز افزایش به همراهید تا جایی که می‌توانید سریع عمل کنید و تله‌ها را پشت سرهم در مسیر عبور جناب آقا همسایه قرار دهید. به صورت کلی گیم‌پلی در به همراهزی Neighbours from Hell به صورت اشاره و کلیک هست که تا حدی به تفکر و هستراتژی به همراهزیکن بستگی دارد.

Neighbours from Hell برای موبه همراهیل، پورت نسخه پی سی محسوب می‌شود و همان‌طور که از تصویر ها پیدا هست، گرافیک به همراهزی حالتی کارتونی شبیه به انیمیشن کمدی Wallace and Gromit دارد. محیط‌های به همراهزی از پیش رندر انجام گرفته هستند؛ پس متعاقبه همراه نبه همراهید انتظار نورپرداری یا سایه‌های پویا را داشت. اما به‌صورت کلی گرافیک، طراحی شخصیت‌ها و انیمیشن‌ها به همراه اینکه عملا تفاوتی به همراه نسخه ۱۵ سال پیش ندارند، اما هنوز هم واقعا جالب توجه و جذاب هستند. بخش موسیقی و صداگذاری نیز در سطح قابل قبولی قرار دارد و به همراه اینکه عملا موزیک‌ها محدود هستند و صداگذاری به‌خصوصی برای محیط در نظر گرفته نانجام گرفته هست؛ اما به‌صورت کلی بخش صداگذاری به همراهزی نیز در سطح معقولی قرار دارد.

در نهایت، Neighbours from Hell یک به همراهزی پازل سرگرم‌کننده همراه به همراه برخی از پیچ‌ و تاب‌های جالب توجه هست. به همراهزی نه خیلی طولانی و نه خیلی مشکل هست و همچنین تجربه آن شما را به‌صورتی جذاب و اعتیادآور از ابتدا تا انتها همراهی خواهد انجام. اگر از طرفداران قدیمی Neighbours from Hell هستید یا به به همراهزی‌های پازل به همراه چاشنی طنز علاقه دارید، حتما فصل اول این به همراهزی را در قالب ۶ اپیزود به‌صورت رایگان از طریق فروشگاه‌های گوگل پلی و اپ هستور برای گوشی یا تبلت هوشمند خود دانلود کنید.

نظر شما در مورد این به همراهزی چیست؟ نظرات خود را به همراه ما به اشتراک بگذارید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما