• تاریخ : ۶ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

 

دو ســال از عرضه بازی اندروید و آیفون Monument Valley می‌‌گذرد و هنوز لذت تجربه‌ی این بازی زیبا را به یاد داریم. دنیای رنگارنگ بازی Monument Valley، پر از ویژگی‌های بصری بود که تضادهای منطقی و اشکال هندسی غیر ممکن آن، دریایی از تنوع را به دنیای بازی‌های موبایل معرفی کرد.

مانیومنت ولی، اثری هنری و الهام گرفـــــته از نقاشی‌های موریس کرنلس اشر، هنرمند فقید هلندی اســت که با ورود به هر نقطه‌ی آن بیشتر در دنیای هنری این بازی غرق می‌شوید. در این مقاله می‌خواهیم تا معرفی کوتاهی را از دومین ماجراجویی Monument Valley، داشته باشیم، تا بعد از پایان داســتان پرنسس ایدا، این‌بار با Ro و دخترش وارد مسیری از تضاد‌ها برای تماشای مستقل شدن دخترکی شویم.

Monument Valley 2 2 معرفی بازی موبایل Monument Valley 2

Monument Valley 2 دنیایی مشابه اولین شماره دارد و بازیکنان را وارد راهروهایی باریک و پر از معما می‌کند. دومین ماجراجویی، البته بدون تغییرات نیست و طبیعتا اســتودیوی سازنده با تجربه‌ای بیشتر ترکیبی از معما، هنر و رنگ‌ها را حیاتیان گوشی‌های موبایل کرده اســت.

در این مقاله قصد بررسی بازی را نداریم و می‌خواهم حیاتی‌ترین ویژگی‌های بازی Monument Valley 2 را معرفی کنم. با ورود به بازی باید با تغییر المان‌های موجود،‌ مسیر را برای رسیدن شخصیت‌ها به درب یا کلیدی روی زمین، هموار کنید. این‌بار Ro و دخترش در مسیری از ناشناخته‌ها قدم گذاشته و در نتیجه معماهای دردسر‌تری پیشروی بازیکن قرار دارد. شما در حقیقت Ro را کنترل می‌کنید و دختر بی نام او، خود به دنبال‌تان می‌آید.

حضور دو شخصیت باعث شده تا معماها رنگ و لعاب تازه‌ای بگیرد و پیچیدگی حل آنها با توجه به حرکت هماهنگ مادر و دختر، بیشتر شود. با رسیدن به پایان هر بخش Ro کلاه خود را از سر برداشته و باید با کشیدن انگشت خود روی نمایشگر شکل مورد نظرتان را بکشید.

در پیچ و خم بازی، در کنار آشفتگی، نظم خاصی وجود دارد که بعد از لمس نمایشگر و چرخاندن چرخ دنده‌‌ای،‌ به این نظم نهفته پی‌ می‌برید. جابجایی، اصلی‌ترین رکن گیم‌پلی مجموعه بازی Monument Valley اســت و باید پلتفرم‌ها، دیوارها و راهروها را برای یافتن مسیر حرکت شخصیت‌ها جابجا کنید.

معماها هرچند به ظاهر پیچیده هستند، اما در عمل، زمان کمی برای کلنجار رفـــــتن با محیط برای باز کردن مسیر حرکت Ro نیاز اســت. داســتان بازی با نوشته‌هایی کوتاه روایت می‌شود و بازی همچنان سعی دارد تا با عناصر محیطی، داســتانی را برای بازیکنان روایت کند. عشق میان مادر و کودک در صحنه‌های بازی موج می‌زند و اســتودیوی یوزتو گیمز (Ustwo Games) سعی کرده تا هرچه بیشتر این رابطه را برجسته کند.

Monument Valley 2 1 معرفی بازی موبایل Monument Valley 2

دنیای Monument Valley 2 در کنار محیط‌های طریقهن و رنگارنگ، محیط‌های تاریک و بدون معما نیز دارد که این تنوع باعث می‌شود تا لحظه‌ای احساس تکراری شدن بازی را نداشته باشید. موسیقی همچنان یکی از حیاتی‌ترین ویژگی‌های مجموعه Monument Valley اســت و با تکان دادن هر تکه‌ی پازل، نتی زیبا را خواهید شنید.

باید گفت که موسیقی یکی از دلایل تاثیر گذاری فضای هنری این مجموعه روی بازیکنان اســت و این موسیقی بازی اســت که جانی تازه را به بازی ‌می‌دمد. Monument Valley 2 نیز موسیقی و صداگذاری زیبایی دارد و این موسیقی با حال و هوای بازی هارمونی کاملی دارد.

یوزتو با بازی Monument Valley 2 با قدرت، جا پای اولین شماره گذاشته و توانسته هرآنچه را که در اولین شماره بود، با مکانیک‌ها و ویژگی‌های جدید ارائه دهد. این بازی پولی اکنون تنها در دسترس بازیکنان آیفون قرار گرفـــــته و اخباری پیرامون احتمال عرضه این بازی برای دستگاه‌های اندرویدی شنیده می‌شود.

اینکه چه زمانی نسخه اندروید بازی Monyment Valley عرضه شود، هنوز مشخص نیست. اما تا آن زمان حتما گوشی آیفونی را برای تجربه بازی پیدا کنید. Monument Valley 2 اکنون با قیمت ۴.۹۹ دلار تنها برای گوشی‌های iOS به فطریقه می‌رسد.

 

1498591125 392 dfdsfdsf معرفی بازی موبایل Monument Valley 2

< src="http://.sahandar.com/faradars/show.php?ref=itradar.ir&w=600&h=500&id=1&template=related&title=%D9%85%D8%B7%D8%A7%D9%84%D8%A8+%D9%BE%DB%8C%D8%B4%D9%86%D9%87%D8%A7%D8%AF%DB%8C+%D8%A7%D8%B2+%D8%B3%D8%B1%D8%AA%D8%A7%D8%B3%D8%B1+%D9%88%D8%A8" scrolling="no" style="background: #FFF url(//.sahandar.com/faradars/images/loading.gif) no-repeat center; width: 600px; height: 500px; max-width: 100%;" frameborder="0">

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته معرفی بازی موبایل Monument Valley 2 اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/it-savadkooh.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/it-savadkooh.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201