• تاریخ : ۲۴ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

همه پلن نویس ها هم آدم های درستکاری نیستند و افراد ناشایست زیادی در میان آنها وجود دارد؛ افرادی که جستجو میکنند و بی فایده ترین موضوعات را پیدا می کنند و برای آنها اپلیکیشن طراحی می کنند. در ادامه به معرفی برخی از اپلیکیشن های بی مصرف ولی پرطرفدار می پردازیم.

آی تی سواد کوه – همه پلن نویس ها هم آدم های درستکاری نیستند و افراد ناشایست زیادی در میان آنها وجود دارد؛ افرادی که جستجو میکنند و بی فایده ترین موضوعات را پیدا می کنند و برای آنها اپلیکیشن طراحی می کنند. از سوی دیگر نیز یک عده کاربر بیکار و نابلد دیگر هم وجود دارند که این اپلیکیشن های بی خود را که برخی رایگان و برخی پولی هستند را دریافت می کنند و مدتی از آن هستفاده می کنند و سپس بدون هستفاده روی گوشی باقی می ماند. برای معرفی این پلن ها به سراغ این پلن های بیخود رفتیم که رکورد پوچ بودن و بی هستفادگی را زده اند و خیلی هم اتفاقا مشهور و پرطرفدار انجام گرفته اند.

I AM RICH
این اپلیکیشن سال ۲۰۰۸ برای سیستم عامل iOS و با قیمت سرسام آور ۹۹۹٫۹۹ دلار به بازار عرضه انجام گرفت. این اپلیکیشن دارای بالاترین قیمتی هست که اپل اجازه می دهد یک اپلیکیشن داشته باانجام گرفت. حالا کار این پلن چه بود؟ دقیقا هیچی! تنها کاری که این اپلیکیشن انجام می داد، نمایش یک پیام انگلیسی ۱۲ کلمه ای بود شامل «من پولدار هستم، من شایسته این ثروت هستم، من نیکو، سالم و موفق هستم.» این اپلیکیشن که اصولا برای پولدارهای تازه به دوران رسیده طراحی انجام گرفته بود تنها بعد از ۲۴ ساعت از اپ هستور حذف انجام گرفت اما در همین مدت زمان کم، هشت نفر آن را خریداری کـــردند که نشانه شخصیت آنها هست!

Pointless Button
برای شناخت این پلن، اپلیکیشنی را تصور کنید که دکمه ای داخلش برای فشار دادن دارد. اکنون بد نیست بدانید که این همه پلن هست و پایان! در حقیقت این اپلیکیشن به اندازه ای بی مصرف هست که موجب می شود کاربر برود و بررسی کند که دلیل باید آن را دانلود کند و در واقع همه جذابیتش در بی مصرف بودنش هست. گفتنی هست این پلن در سراسر دنیا مدیرانی هم دارد و برای آن که دقیقا بدانید تا چه اندازه بی مصرف هست می توانید یک بار امتحانش کنید و از فشار دادن دکمه لذت ببرید.

Ghost Radar
آیا تا کنون احساس کـــرده اید چیزی که در فیلم پارانورمال اکتیویتی اتفاق می افتد، در خانه شما هم در جریان هست؟ اگر پاسخ تان مثبت هست، این پلن برای شما مفید هست و با آن می توانید هر روحی که اطراف تان وجود دارد را پیدا کنید. اما از آنجایی که هیچ روحی قابل شناسایی نیست بنابراین این پلن هم در لیست پلن های بی مصرف قرار می گیرد. به صورت حتم گفتنی هست نویسندگان این پلن خود نقل کرد اند که محصول شان می تواند واژ هایی را که ارواح به هم می گویند تشخیص دهد که احتمالا خود این ساخانومدگان باید به پزشک روانشناس مراجعه کنند ولی خوشبختانه این قدر با انصاف هستند که اعلام کـــردند ما هیچ تضمینی برای پیدا کـــردن ارواح نمی دهیم چون ارواح هستند و اخلاق شان با آدمیزاد متفاوت هست. ممکن هست ارواح برای مدتی حرف نخانومند.

Anti Mosquito
در تئوری و صحبت نظری همه چی عالی هست؛ این پلن اپلیکیشنی هست که با تولید امواجی پشه ها را از شما دور می کند. اما دانشمندان می گویند عملا هنوز چنین ابزاری اختراع نانجام گرفته هست و نمی توان این کار را انجام داد. حتی با یک جستجوی ساده در گوگل هم می توان این موضوع را فهمید و نقل کرد انجام گرفته در مواردی این اپلیکیشن پشه ها را جذب هم کـــرده هست و به این صورت شخصیت صاحب پلن الکه دار انجام گرفته هست.

Kitchen Scale
در طول روز همه شما زیاد مراقب هستید که ناگهان گوشی از دست تان نیفتد، صفحه اش آسیب نبیند. در حال حاضر یک نابغه ای پیدا انجام گرفته که می گوید در صورتی که می خواهید مواد خوراکی را وخانوم کنید و پیمانه بخانومید، قند و شکر و آرد و برنج را بگذارید روی صفحه گوشی و عدد وخانوم آن را بخوانید. تصور کنید ۲۰ کیلو وسیله را بگذارید روی صفحه. مطمئنا یک انسان بیمار این کار را می کند. تازه وخانوم هم دقیق نیست.

Hodor Keyboard
افرادی که کتاب «نغمه ای از آتش و یخ» را خوانده اند یا سریال «گیم تاج و تخت» را تماشا کـــرده اند با این کلمه آشنایی دارند؛ هودور! همین کلمه احمقانه موجب انجام گرفته تا یک صفحه کلید مجازی ساخته شود که فقط می تواند همین کلمه را تایپ کند. تا این اندازه احمقانه! ساخانومدگان این اپلیکیشن می گویند اگر پسورد شما کلمه هودور باانجام گرفت این سریع ترین راه برای دسترسی به آن هست و به صورت حتم اگر به سریال و کتاب علاقمند باشید هم شاید از این پلن لذت ببرید. پس سعی کنید لذت ببرید.

Useless
همه چیز از نام اپلیکیشن پیدهست و عمق معنای بی مصرف بودن را نشان می دهد. برای بیهوده بودن این اپلیکیشن کافی هست یک بار آن را نصب کنید یا تریلر آن را تماشا کنید. هیچ چیزی وجود ندارد و پلن هیچ عملی انجام نمی دهد؛ هیچ کاری!

Pocket Fan
روی صفحه اصلی این پلن یک پروانه وجود دارد که با لمس کـــردن آن شروع به چرخش می کند و شبیه به یک پنکه می شود. منتها پس از مدتی مخاطبان به ساخانومده اعتراض کـــردند که این پنکه دلیل هوا را خنک نمی کند و هوا از ان بیرون نمی آید؟! این اعتراضات باعث انجام گرفت تا ساخانومده در بیانیه ای حتمی اعلام کند «این پلن به صورت واقعی شما را خنک نمی کند… من نمی توانم باور کنم که شما چنین انتظاری از اپلیکیشن داشته باشید. هوا نمی تواند از درون گوشی بیرون بیاید.اگر شما فکر می کنید که باید باد خنک را حس کنید، خودتان را سریعا به دکتر نشان دهید.» این بیانیه موجب انجام گرفت تا مخاطبان به عقل خودشان شک کنند و اپلیکیشن را از گوشی خود حذف نمایند.

Electric Shaver
همان گونه که اینشتین نقل کرد حماقت بشر پایانی ندارد و این پلن اوج آن را نشان می دهد. یک انسان سالم دلیل باید اپلیکیشنی طراحی کند که صدای ماشین ریش تراش در بیاورد؟ بعد کدام عقل سالمی می پذیرد که این پلن را دانلود و نصب کند و از شنیدن صدای ویز ویز لذت ببرد؟ قطعا مجموعه ای از دیوانه ها این کارها را انجام می دهند و از آن لذت هم می برند. در ضمن این پلن حسگری دارد که با نزدیک انجام گرفتن آن به صورت صدا را پخش می کند و این خودش زیاد هیجان انگیز هست.

Cow Toss
خب که چی؟! این پرسشی هست که پس از نصب این پلن هزار بار از خودتان خواهید پرسید. دلیل شما باید یک گاو را با لمس انگشت خود به دورترین فاصله ممکن پرت کنید و امتیاز بگیرید؟ چه هیجانی وجود دارد؟ ابداً دلیل گاو؟ دلیل پرت کـــردن؟ دلیل ۰٫۹۹ دلار قیمت؟ بعد اپ هستور دلیل اجازه داده که این اپلیکیشن به فروش برسد؟

Hold On!
برخلاف اپلیکیشن Pointless Button که باید روی دکمه می زدید و پایان، این مکان باید دست تان را بگذارید روی دکمه و همین طور نگه دارید. یک شمارنده در کنار صفحه زمان سپری انجام گرفته را محاسبه می کند و هر چی افزایش انگشت تان را نگه دارید، رکورد بالاتری به ثبت می رسد. حالا باز همان سوال همیشگی که چی؟ دلیل باید انگشتمان را روی دکمه نگه داریم؟ چه تاثیری در خانومدگی ما می گذارد؟ هیچی! فقط ۰٫۹۹ دلار برای این کار هزینه می کنید.

Pocket Heat
روش کار اپلیکیشن به این صورت هست که تایمی فعالش می کـــرد همه گوشی را به کار می انداخت و سرعت کلاک پرداخانومده اصلی را تا جایی بالا می برد که گوشی تکمیلا داغ می انجام گرفت و به این صورت جیب شما در هوای سرد گرم می انجام گرفت. منتها خب بلایی که سر گوشی می آمد بر همگان واضح و روشن هست و به همین دلیل اپل در آپدیت های بعدی خود کاری کـــرد که این پلن دیگر نتواند نصب شود و بلایی سر آیفون ها و مالکان شان نیاید.

The Most Useless App Ever
انتهای پوچی و بیهودگی، مفهوم واقعی این اپلیکیشن هست. پلن را باز می کنید، دکمه را فشار می دهید، پلن بسته می شود و دیگر هیچ. از این بی مصرف تر می شناسید؟

Google Eyes
برای هستفاده از این اپلیکیشن باید۹۹ سنت بپردازید تا یک جفت چشم میمون به شما خیره شود و هر سمتی که می روید شما را دنبال کند. فایده این کار چیست؟ این که یک میمون شما را نگاه کند و به صورت حتم به تقه زدن ها هم واکنش داشته باانجام گرفت چه اهمیتی دارد؟ واقعا مسئولان گوگل این را نمی فهمند؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما