• تاریخ : ۲۰ام مهر ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

طراحی آیفون ایکس، شاید در جهان، و در بین تمام تلفن‌های حداقل کم‌حاشیه، شاهکار یا فوق‌العاده نباشد، اما طبق گفته‌های جانی آیو، مسئول بخش طراحی این شرکت، اطلاعاتی بدست آورده‌ایم در رابطه با زبان جدید طراحی اپل که تا ۵ سال زمان برده! از این جهت ۵ سال، که این طراحی به تکامل و به بلوغ برسد. با آی تی سواد کوه در ادامه همراه باشید.

هنوز نمی‌دانیم چه خبر است؟ چه کانسپت‌ها و چه برنامه‌ریزی‌هایی برای دیزاین و طراحی محصولات بعدی، به ویژه تلفن‌های هوشمند این شرکت شده‌است، هیچ‌چیز معلوم نیست! یا برعکس، برای ۵ سالی که گذشته!؟ به گفته جانی آیو، تا قبل از این که آیفون ایکس عرضه شود، ما بارها مدل‌ها و نمونه‌های اولیه‌ای از این تلفن که قرار بود صفحه‌نمایش تقریبا بی‌حاشیه داشته باشد طراحی کرده بودیم… و اکنون، برای کانسپت‌هایی به مدت ۵ سال، وقت گذاشته‌ایم و برنامه‌ریزی کردیم!

اپل - آیفون ایکس - طراحی

جانی آیو توضیح داده‌است که شرکت، دارای چند نمونه اولیه از طراحی تلفن‌های بعدی، با صفحه‌نمایش بدون حاشیه، با وجود سنسور و فیس‌آیدی است! این روند، هرروز جدی‌تر دنبال می‌شود تا طراحی را ظرف سال‌های بعدی به تکامل برساند. براساس گزارش روزنامه “هند تایمز”، طراحی فعلی در آیفون ایکس، نتیجه بارها شکست و کسب تجربه برای طراحان این شرکت بوده‌است تا این نتیجه حاصل شود.

در ۹۹ درصد از وقایع، آن چیزی که ما فکر می‌کنیم کارساز نیست! برای قشر وسیعی از ما توسعه‌دهندگان، آن‌چیزی که ما در ذهن داشته‌ایم، در هنگام اجرا با شکست روبرو شده… و طبق این تعریف، اگر شما در مسیرتان با شکست مواجه نشوید، پس کار به درستی انجام نمی‌شود و نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

جانی آیو همچنان توضیح می‌دهد که معرفی آیفون ایکس باعث شد نگاه تازه، و شروع تازه‌ای برای دنیای اسمارت‌فون‌ها رقم بخورد، و وقتی این نگاه ایجاد شد که طراحی و سخت‌افزار با هم ادغام شدند…

نظر شما درباره این مطلب چیست؟ سال‌ها مانده‌است تا آیفون ایکس و طراحی جدید اپل، در آیفون‌های بعدی به بلوغ برسند و طراحی کامل شود. آیا دید اپل به سیر تکامل در طراحی را منطقی می‌دانید؟ نظرات خود را با ما در میان بگذارید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما