• تاریخ : ۱۰ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : دسته‌بندی نشده

شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

در این مطلب جالب عــکــس هـای از شیک ترین کابین های هواپیما برای مسافرت و راحتی را میبینید.. همانطور که ستاره های هالیوود هر ســال از بهترین های خود تقدیر می کنند، فصل جوایز طراحی هواپیماها نیز فرا رسیده که لیست نهایی آن ۱۱ مورد برای برترین کابین های هواپیمایی اســت که به نوعی جایزه اسکار آسمان ها محسوب می شوند. ســال گذشته جوایز دهمین ســالگرد، توجه زیادی را معطوف برنده ها و فینالیست ها نمود.

 

ســال ۲۰۱۷ رقابت حساس تر شده و وجهه ی بین المللی بیشتری داشت. ترتیب دهندگان این مراسم اینگونه اعلام کردند: « ۸۵ شرکت کننده از ۲۱ کشور در لیست کاندیداهای انتخابی قرار داشتند که نه تنها از نظر تعداد کشورهای شرکت کننده بلکه از نظر تعداد کاندیداهای راه یافته به لیست منتخبین نیز یک رکورد محسوب می شود. شرکت های سازنده ی هواپیمایی، کارپردازها، دفاتر مهندسی و دانشگاه ها به سختی مشغول رقابت هستند تا جایزه ی امســال را با خود به خانه ببرند.

 

۸دسته بندی مختلف برای قسمت جوایز کابین برتر Crystal Cabin Awards وجود دارند که عبارتند از : ایده ی کابین، سیستم های کابین، سیستم های الکترونیکی، ایده های بصری، سخت افزارهای مرتبط با آسایش مسافر، کابین های دوستدار محیط زیست، مواد و اجزا که تمامی اینها باعث می شود مهندسان و طراحان در مورد آینده ی صنعت هوانوردی رویاپردازی کنند.

 

امســال لیست منتخبین هم شامل مواردی اســت که اکنون در آسمان ها پرواز می کنند و هم محصولاتی که قرار اســت در آینده ای نه چندان دور در آسمان ها به پرواز دربیایند. دلتا و یونایتد هر دو به دلیل ارائه ی کلاس بیزنس جدید نامزد دریافت بهترین جایزه هستند. سوئیت اختصاصی جدید دلتا که قرار اســت در هواپیمای A350  رونمایی شود، اولین سوئیت کاملا خصوصی اســت که در دسته بندی این کلاس قرار می گیرد.

 

827729774 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

196705793 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

صندلی کلاس بیزنس پولاریس یونایند نیز طرحی کاملا جدید اســت که منحصر به این هواپیمایی می باشد و راحتی مسافران را در تمامی مراحل سفر از غذا خوردن، خواب، کار و تفریح در نظر می گیرد.سازنده ی هواپیمایی کانادایی به نام بمباردیر برای طراحی کابین های کوچک و متوسط هواپیماهای سری سی نامزد شده که شامل معماری جادار، پنجره های بزرگ و سیستم های کنترل محیطی بهبود یافته می شود و به مسافران امکانات زیادی در رابطه با آسایش کابین ارائه می دهد.

 

411675264 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

2134115078 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

1599910049 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

انواع سری سی در ســال ۲۰۱۶ با خطوط هوایی سوئیس آغاز به کار کردند.ایرباس نیز برای طراحی «تنظیمات کابین های هوشمند» منتخب شده که به خدمه ی کابین و خدمه ی نگهداری اجازه میدهد که صندلی ها را بر اساس تعداد رزرواسیون ها تنظیم کنند. در پرواز های خلوت تر، ردیف آخر را جمع می کنند و سایر ردیف ها را در کابین پخش می کنند تا مسافران فضای پای بیشتری داشته باشند.

 

هواپیمای B/E نیز به عنوان ایده ی کابین دوستدار خانواده برگزیده شده و تکنولوژی سینی دیجیتالی را معرفی نموده که می تواند به عنوان کیبورد تبلت شما نیز عمل کند. F.LIST GmbH  نیز به خاطر کفپوش سنگی تزئینی خود کاندید شده که در نوع خود اولین نمونه در قسمت کاندیدهای بازرگانی به شمار می رود. مرسدس بنز نیز به دلیل طراحی کابین های جت خصوصی که با همکاری لوفتانزا ساخته شده، مورد تشویق داوران قرار گرفـــــته اســت.

 

1769490882 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

شرکت آمریکایی Kestrel نیز به دلیل توسعه ی کابین وی آی پی که برای بوئینگ ۷۸۷ دریم لاینر طراحی گشته، شناخته شده اســت.هواپیمایی زودیاک به دلیل طراحی سرویس های بهداشتی دوستدار محیط زیست خود، ایرباس با طراحی Re-Trolley که به خدمه اجازه ی طبقه بندی و کمپرس کردن زباله ها را می دهد، چرخ های رباتی طراحی شده توسط شرکت مهندسی آلتران و صندلی هایی گزارشگر از شرکت هواپیمایی Aerospace که به خدمه ی کابین در مورد بستن کمربند اطلاع می دهند، نیز مورد تمجید داوران قرار گرفـــــته اند.

از جمله ابداعات آینده گرایانه، سیستم های پنجره ای هستند که به عنوان یک صفحه نمایش لمسی، کاربردی دو سویه دارند؛ بدین شکل که هم اطلاعات پرواز را روی پنجره ها نمایش می دهند و هم اینکه طراحی های جدیدی برای خواب راحت تر را در خود گنجانده اند.در دسته بندی دانشگاه ها نیز امســال ۱۰ ثبت نامی داشته ایم. یکی از اینها دانشگاه ریو دو ژنیرو بوده که ایده ی پرینت سه بعدی غذاهای هواپیمایی را ارائه داده و با همین ایده توجه زیادی را به خود جلب نموده اســت.

 

466179622 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

106183522 irannaz com شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

 

لازم به ذکر اســت که داروان این رقابت ۲۸ متخصص صنعتی بوده اند که لیست این منتخبین را بررسی کرده اند تا بتوانند جوایز نهایی را در طول نمایشگاه فضاهای داخلی هوایی هامبورگ در ماه آوریل اعلام کنند.

 

فال روزانه یکشنبه 28 خرداد 1396 شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما

این مطلب از وب سایت بزرگ توما درج گردیده اســت

نوشته شیک ترین و خارق العاده ترین کابین های هواپیما اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما


Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/it-savadkooh.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201

Warning: in_array() expects parameter 2 to be array, null given in /home2/blogir/public_html/it-savadkooh.ir/wp-content/plugins/wordpress-seo/inc/sitemaps/class-sitemaps-cache.php on line 201