• تاریخ : ۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

این حمله از اوکراین آغاز شد. نخست شبکه توزیع برق، فرودگاه و بانک ملی این کشور و شرکت های مخابراتی آن از بروز دردسراتی خبر دادند که پس از آن سریع در سراسر اروپا منتشر شد.

138921 559 حمله ویروس پتیا به رایانه های جهان

 

رایانه های جهان یک بار دیگر مورد هجوم بدافزار ویروسی جدیدی قرار گرفـــــته اند که به گفته محققان از واناکری هم خطرناک تر اســت. این حمله از اوکراین شروع شد و سپس در سراسر دنیا منتشر شده اســت.
 
به نقل خبرگزاری مهر، رایانه های سراسر جهان بار دیگر مورد هجوم یک ویروس جدیدی به نام «پتیا» قرار گرفـــــته اند. این درحالی اســت که سیستم های کنترل اشعه های رادیواکتیو در چرنوبیل و همین طور یک کارخانه داروسازی در آمریکا با دردسر روبرو شده اســت.
 
 این حمله از اوکراین آغاز شد. نخست شبکه توزیع برق، فرودگاه و بانک ملی این کشور و شرکت های مخابراتی آن از بروز دردسراتی خبر دادند که پس از آن سریع در سراسر اروپا منتشر شد.
 
 شرکت هایی در نروژ، روسیه، دانمارک و فرانسه نیز از بروز دردسراتی در سیستم های خود خبر دادند.
 
 ویروس مذکور  سیستم های رایانه ای شرکت های داروسازی «مرک شارپ» و «دوم »در آمریکا را نیز آلوده کرده اســت.
 
این ویروس از قربانیان می خواهد تا مبلغی را به عنوان باج به یک حساب ناشناس آنلاین واریز کنند تا فایل هایشان دوباره قابل دسترسی شود. تا به حال آمار دولتی حاکی از آن اســت که ۱۹ عملیات پرداخت به این حساب ناشناس انجام شده اســت. رقم کل این پرداخت ها بالغ بر هزاران پوند می شود.
 
این درحالی اســت که محققان امنیت سایبری هشدار داده اند ویروس پتیا بزرگتر و خطرناکتر از ویروس واناکری اســت که چندی قبل رایانه های جهان را آلوده کرد.   

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته حمله ویروس پتیا به رایانه های جهان اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما