• تاریخ : ۳۰ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

دغدغه‌های اقتصادی گویی اما تنها برای انتخابات بود. حالا که انتخابات تمام شده اســت دغدغه‌های اصول گرایان و حامیانش تغییر پیدا کرده اســت.

توما؛ مصطفی داننده- دغدغه‌ها تغییر پیدا کرده اســت. گویی دیگر معیشت مردم، بیکاری، گرانی و اشتغال دیگر برای اصول‌گرایان و حامی آنها جای نگرانی ندارد. آنها نگران حضور زنان در ورزشگاه و البته ماجرای ادامه دار کنسرت‌ها هستند.

اگر به ایام انتخابات برگردیم مشاهده می‌کنید که راســت‌گرایان تمام هدف و شعارهای خود را حول محور اقتصاد برنامه ریزی کرده بودند. آنها بر این باور بودند که می‌توانند از مسیر اقتصاد، راه شکست روحانی را هموار کنند. آنها در مناظره‌ها و سخنرانی‌ها از دردسرات اقتصادی کشور و بیکاری جوانان گفتند.

اصول‌گرایان از ایجاد اشتغال سخن به میان آوردند. تیتر بسیاری از رسانه‌های منتسب به این جریان به مسائل اقتصادی ارتباط داشت. از کارهایی که دولت یازدهم در زمینه اقتصاد انجام نداده اســت. حتی این افراد اعلام کردند آیا دردسر جوانان کشور کنسرت اســت؟

711400 418 جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه

آنها می‌گفتند که مسائلی مانند کنسرت یا رفـــــتن زنان به ورزشگاه جایی در میان دردسرات جوانان ندارد. جوانان ایـــران دردسر بیکاری دارند. جوانان ایـــران دردسر ازدواج دارند. جوانان ایـــران با گرانی دست و پنجه نرم می‌کنند.

این شعارها و دغدغه‌ها گویی اما تنها برای انتخابات بود. حالا که انتخابات تمام شده اســت دغدغه‌های این جریان و حامیانش تغییر پیدا کرده اســت.

ماجرای رفـــــتن زنان به ورزشگاه برای دیدن بازی والیبال ایـــران با رقبایش، باعث شد رفـــــتن زنان به ورزشگاه دغدغه اصلی برخی در کشور شد. عده‌ای که حاضر هستند بعد از نماز جمعه در گرمای تهران زیر آفتاب بایستند و طوماری را امضا کنند که زنان به ورزشگاه نروند.

قبل از انتخابات دیگر در خطبه‌های نماز جمعه شاهد شورش علیه کنسرت‌ها نبودیم. حدود یک ماه کسی با کنسرت کار نداشت. بسیاری تصور کردند مسئله کنسرت در کشور حل شده اســت. همین که انتخابات تمام شد بازهم در نماز جمعه شاهد حمله کنسرت بودیم. بازهم کنسرت تبدیل به دغدغه اصلی شد.

به نظر می‌رسد با تمام شدن انتخابات دغدغه اصول‌گرایان دوباره تغییر کرده اســت. شاید همین معنا باعث شده اســت که مردم در انتخابات‌های مختلف به راســت‌گرایان اعتماد نکنند. مردم این تغییر طریقه‌ها آنها را درک می‌کنند. مردم به کسانی رای می‌دهند که در نظرات سیاسی، اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی خود ثابت قدم باشند.

این که در ایام انتخابات دم از اقتصاد بزنیم و بعد از آن دوباره به سراغ مسائل فرهنگی و اجتماعی برویم. نشان می‌دهد که جریان اصول‌گرا بیش از آنکه دغدغه مسائل اقتصادی داشته باشد به دنبال مسائل فرهنگی اســت.

در نهایت باید از این جریان و کسانی که آن طومار را امضا کردند باید پرسید آیا دغدغه اصلی کشور رفـــــتن زنان به ورزشگاه اســت؟

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته جلوگیری از حضور زنان در ورزشگاه اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما