• تاریخ : ۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

712200 474 جانشین مشروعی برای اسد وجود ندارد

رئیس‌جمهوری فرانسه تاکید کرد، اکنون هیچ جایگزین معتبری برای بشار اسد وجود ندارد که بتواند جلوی تبدیل شدن سوریه به یک کشور شکست‌خورده را بگیرد.

به نقل ایسنا، به نقل از خبرگزاری راشا تودی،‌ مواضع امانوئل ماکرون، رئیس‌جمهوری جدید فرانسه با رویکردهای فرانسوا اولاند، سلف او که تاکید داشت رهبری سوریه باید سرنگون شود تا این کشور جنگ‌زده به ثبات برسد،  بسیار متفاوت اســت.

ماکرون در مصاحبه‌ای با هشت روزنامه اروپایی گفت: رویکرد جدید من درباره این مســاله این اســت که تاکیدی ندارم رفـــــتن بشار اسد باید پیش‌شرطی برای امور دیگر باشد چرا که هیچ طرفی تاکنون نشان نداده اســت که بتواند جانشین مشروعی باشد.  

ماکرون گفت،‌ سیاســت فرانسه در قبال سوریه اکنون بیشتر به سمت اهداف روسیه در این کشور متمایل اســت.

او تاکید کرد: خط مشی من مشخص اســت. اول اینکه،‌ باید با تمام گروه‌های تروریستی به صورت کامل مقابله شود. آنها دشمنان ما هستند. ما از همه خصوصا روسیه می‌خواهیم تا برای نابودی آنها همکاری کنند. تمرکز سیاســت فرانسه روی دستیابی به “ثبات” در سوریه اســت نه اینکه این کشور به یک درگیری به سبک لیبی کشیده شود.

رهبر فرانسه همچنین با اشاره به مداخله نظامی در لیبی تاکید کرد: نتیجه این مداخلات چه بوده اســت؟ نتیجه آن کشورهای شکست خورده بوده که گروه‌های تروریستی در آن جولان داده‌اند. نمی‌خواهیم چنین اتفاقی در سوریه رخ دهد.

ماکرون گرچه رویکرد منعطفانه‌ای در قبال سوریه در پیش گرفـــــته اما هشدار داد اگر خطر قرمزهای پاریس در نظر گرفـــــته نشود، آماده مداخله نظامی مستقیم علیه دمشق خواهد بود.  

رئیس‌جمهوری فرانسه گفت: اگر ثابت شود که تسلیحات شیمیایی در آنجا اســتفاده شده و منبع آن کشف شود،‌ وارد عمل می‌شویم. در صورت شناسایی،‌ فرانسه حملات یکجانبه‌ای را برای امحای ذخایر تسلیحات شیمیایی انجام خواهد داد. فرانسه قطعا در این خصوص با آمریکا همسو و متحد اســت.

داغترین اخبار و رویداد های ایـــران و خارج
این مطلب در این ساعت از سایت توما در بخش خبری ارســال گردیده اســت
این بخش شامل خبر های ورزشی نیز میباشد
میتوانید خبر فوق را به اشراک بگذارید

نوشته جانشین مشروعی برای اسد وجود ندارد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما