• تاریخ : ۳ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

خط تولید محصولات لوتوس پس از نیم قرن از انگلستان به چین منتقل خواهد شد تا زیر نظر مجموعه خودروسازی جیلی به فعالیت خود ادمه دهد.

شرکت لوتوس از سال ۱۹۵۲ تمامی خودروهای خود را در انگلستان تولید کرده است. ابتدا در منطقه هورنسی و درحال حاضر در نورفولْک محصولات این شرکت در حال تولید هستند. حالا مالکان چینی این شرکت قصد دارند تا روند تولید خودروهای اسپرت اوانس طی نیم قرن گذشته را تغییر دهند. شرکت جیلی، یکی از خودروسازان چین است که پس از به تصاحب درآوردن ۴۹.۹ درصد از سهام شرکت پروتون مالزی، به عنوان سهامدار داصلى لوتوس، ممکن است کارخانه تولید محصولات این شرکت را از انگلستان به چین منتقل کنند.

براساس گزارش بلومبرگ اولویت مدیرعامل متمول جیلی، لی شوفو، تبدیل دوباره لوتوس به خودروسازی مطرح است، درحالیکه  پس از ۲۰ سال، این شرکت مجددا در سال جاری میلادی به سوددهی رسیده است. در راستای کاهش هزینه‌های تولید، جيلى ممکن است روندی را پیش بگیرد که قبلا درمورد ولوو انجام داده بود و آن هم انتقال خط تولید به آن سوی آب‌ها است. شرکت جیلی پیش از این خط تولید خودروی S90 ولوو را از سوئد به چین منتقل کرده است.lotusلوتوس اگزیج ۳۸۰ کاپ 

لی معتقد است با انتقال خط تولید به چین هر دو برند پروتون و لوتوس در مسیر موفقیت گام خواهند برداشت و تلاش خواهد شد تا از به روزترین تکنولوژی‌های صنعت خودروسازی مانند الکتریکی شدن خودروها، به کارگیری هوش مصنوعی و سبک کردن بدنه بهره‌مند شوند. اخیرا خودرویی جدید با بدنه بسیار سبک توسط لوتوس تولید شده که با پیشرانه الکتریکی بازدهی بسیار قابلی قبولی داشته است. جیلی همچنین امیدوار است که برند پروتون بتواند آوازه خود در منطقه شرق آسیا را بازیابد و تا سال ۲۰۲۰ در بازار ۳ میلیونی این منطقه مجددا حضوری قدرتمند داشته باشد.

لی، طی بیانیه خود در این‌باره اعلام کرد:

ترکیب دانش حاصله از مشارکت و خرید سهام شرکت‌های پروتون و لوتوس همراه با تجربه ما در زمینه مدیریت و نوآوری، درهای جدیدی را بر روی گروه خودروسازی جیلی به عنوان یکی از بازیگران مهم بازار خودروی آسیا باز خواهد کرد. ما با همکاری و مشارکت یکدیگر تمام توان خود را جهت پیشرفت و کسب سهم بیشتر در بازار خودرو به کار خواهیم بست.

lotus

لوتوس اوُرا اسپورت ۴۱۰

موقتا و تا پایان سال جاری تولیدات لوتوس همچنان در نورفولک انگلستان ادامه خواهد داشت. مدل‌های جدید معرفی شده توسط لوتوس مانند اِلیزه ۲۵۰ کاپ ، اگزیج ۳۸۰ کاپ، و اِوُرا اسپورت ۴۱۰ همچنان در خط تولید نورفورلک باقی خواهند ماند تا نهیاتا جیلی تصمیم نهایی خود در مورد انتقال خط تولید به چین را اعلام کند.

 

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما