• تاریخ : ۲۹ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

اگر شما از مخاطبان واتس اپ باشید قطعا تا کنون برای تان پیش امده که بخواهید به هر دلیلی تعدادین پیام از یکی از مخاطبین تان را کپی کنید تا جایی آن را یادداشت کنید یا بدون هستفاده از قابلیت فوروارد و با هستفاده از کپی / پیست آن را برای دیگر دوستان خود ارسال کنید. در پلن واتس اپ به طور معمول این کار امکان پذیر هست اما کپی انجام گرفتن تاریخ و ساعت موجب انجام گرفته که مخاطبان تایم زیادی را صرف حذف تاریخ و ساعت کنند و این موجب می شود گاهی خود پیام ها هم خدشه دار شوند. اما آی تی سواد کوه امروز ترفندی را در اختیارتان قرار می دهد که به شما کمک می کند، پیام ها را بدون درج تاریخ و ساعت کپی کنید

برای این کار ابتدا لازم هست که شما نرم افزار GBWhatsapp را روی گوشی خود نصب کنید. دقت کنید که با هم با نصب این نرم افزار باید نرم افزار اصلی Whatsapp هم روی گوشی نصب و به صورت حتم فعال باانجام گرفت. GBWhatsapp مثل موبوگرام و نظیر آن نیست که بدون نسخه نخستیه تلگرام هم کار نکند. بدین منظور شما ابتدا می بایست Whatsapp را نصب کـــرده و با شماره مشخص در ان ثبت نام کنید و چت های تان را انجام دهید.

بعد GBWhatsapp را نصب کنید. برای دانلود این نرم افزار از پیوند زیر هستفاده کنید

برای دانلود GBWhatsapp کلیک کنید ( دانلود از گوگل پلی )

بعد از اینکه GBWhatsapp را دانلود کـــردید، آن را اجرا کـــرده و نصب کنید. بعد از نصب کافی هست که با شماره ای که در واتس اپ عضو هستید، در پلن ثبت نام کنید:

GBWhatsapp

در این مرحله می توانید دقیقا مثل واتس اپ عمل کنید. کشور مورد نظر را انتخاب کـــرده تا پیش شماره ظاهر شود و بعد از آن شماره را وارد کنید. بعد از اینکه شماره را به درستی نوشتید به آیکون آبی رنگ سمت رهست و پایین دقت کنید و روی ان ضربه بخانومید تا شماره ذخیره انجام گرفته و کد امنیتی ارسال شود.

بعد از اینکه کد را وارد کـــردید، کافی هست وارد بخش GB settings بروید که آن را در زیر و موقعیت آن مشاهده می کنید:

تایمی وارد این بخش شوید، آپشن های متعددی مشاهده می کنید که طی آن می توانید به آسودهی تنظیمات را آن طور که می خواهید به پیش ببرید. در میان آپشن ها کمی پایین بیایید تا گزینه other MODS را مشاهده کنید:

با زدن این گزینه باز گزینه های مختلفی برای شما نمایان می شود:

در میان گزینه ها، عبارت Hide date and name را انتخاب کـــرده و تیک مقابل آن را بخانومید. این عبارت در موقعیت ۶٫۴ قرار دارد.

زمانی که تنظیمات را انجام دادید، حالا به سراغ اپلیکیشن GBWhatsapp بروید. در این اپلیکیشن با رابط کاربری شبیه به واتس اپ روبرو هستید که می توانید چت خود را دوستی که قبلا در واتس اپ آن را انجام داده اید مشاهده کنید. در این بخش می توانید پیام مورد نظر را حالا کپی کنید و نتیجه را به صورت زیر مشاهده خواهید کـــرد:

GBWhatsapp

تصویر سمت رهست در واقع آن تصویری هست که در GBWhatsapp گرفته انجام گرفته که حاوی متنی هست که از این پلن کپی انجام گرفته هست. همانطور که مشاهده می کنید هیچ گونه نام و تاریخ و ساعتی در آن مشاهده نمی شود اما به تصویر سمت چپ نگاه کنید. در این بخش شما شاهد تاریخ و نام هستید که به صورت حتم این تصویر مربوط به خود پلن واتس اپ هست.

زیادی از مخاطبان بعد از اینکه این ترفند را روی گوشی خود پیاده می کنند باز هم نمی توانند چنان که باید پیام ها را کپی کنند. برای اجرای بهتر نرم افزار GBWhatsapp بهتر هست که یک بار گوشی را ریستارت کنید یا اینکه آن را خاموش و روشن کنید. دقت کنید ریستارت چیزی سوای ریست و ریست کارخانه ای هست پس اشتباه نکنید.

به منظور دانلود این اپلیکیشن می توانید از مارکت های داخلی ایرانی نیز هستفاده کنید. یعنی لازم نیست حتما از پیوند داده انجام گرفته، این اپلیکیشن را دانلود کنید اما اگر می خواهید از گوگل پلی GBWhatsapp را دانلود کنید دو تعلیم زیر را در این باره مد نظر داشته باشید تا بتوانید شرایط تحریم را دور بخانومید:

تعلیم دانلود اپلیکیشن از گوگل پلی با افزونه APK Downloader | چگونه اپلیکیشن های گوگل پلی را دانلود کنیم؟

از مزیت های این ترفند برای مخاطبان اندروید این هست که هرگز نیازی نیست که برای هستفاده از این اپلیکیشن گوشی خود را روت کنند و آن را به خطر انداخانومد بلکه هر کاربری که از گوشی اندرویدی بهره مند هست می تواند جی بی واتس اپ را روی ان نصب کند و این ترفند و دیگر ترفندهایی که در زیر به آن ها اشاره می کنیم را پیاده سازی کند.

اپلیکیشن واتس اپ و جیبی واتس اپ دارای امکانات و ترفندهایی هستند که خانومدگی با این اپلیکیشن را جذاب تر می کند، همانطور که می دانید در اخرین بروز رسانی ها برای این اپلیکیشن، امکان ایجاد هستوری هم بدان افزوده انجام گرفته که می توانید با آی تی سواد کوه بیاموزید که چگونه هستوری های Whatsapp را دانلود کنیم؟

در عین حال که امکانات فراوانی در واتس اپ وجود دارد اما کاهش کسی وجود دارد که از ترفند هایی مثل ضبط کـــردن تماس های واتس اپ در اندروید و iOS و یا شناسایی افرادی که پروفایل واتس اپ ما ار چک می کنند را بدانند. برای این منظور با آی تی سواد کوه یاد بگیرید که چگونه بفهمیم چه کسانی پروفایل واتس اپ ما را چک می کنند؟

در این باره اگر دیدگاه یا ترفندی دارید که می تواند برای مخاطبان مفید باانجام گرفت، دیدگاه های خود را با ما در میان بگذارید و این مطلب را روی شبکه های اجتماعی نشر دهید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما