• تاریخ : ۲۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

گوگل پیکسل که سال گذشته اولین نسخه آن را در بازار دیدیم، نسخه دوم خود را به بازار عرضه خواهد کرد. قبل تر ها گمانه زنی های مختلف در مورد محصول جدید Google Pixel را خوانده بودیم و امروز طرح نهایی و مشخصات آن تقریبا مشخص و تایید شد.

Google Pixel XL 2 یکی از مدل های نسخه دوم گوشی های گوگل پیکسل ۲ است که با اندازه ای بزرگتر از مدل اولیه آن ارائه خواهد شد.

تصاویر طرح نهایی و برخی ویژگی های گوشی Google Pixel XL2 مشخص شد
تصاویر طرح نهایی و برخی ویژگی های گوشی Google Pixel XL2 مشخص شد

Google Pixel XL2 که آنرا با نام کد شده Taimen می شناختیم، توسط سایت Android Police، به عنوان قابل اعتماد ترین سایت خبری اختصاصی در اندروید، معرفی شده و در تصاویر منتشر شده توسط این سایت شاهد تصاویر رندر شده Pixel XL2 هستیم. این سایت تاکید کرده است که این تصاویر مورد تایید است و احتمالا نسخه نهایی ظاهری این گوشی خواهد بود.

از تصویر پشت این گوشی کاملا مشخص است که ساختار اصلی طراحی بسیار شبیه به مدل اولیه گوگل پیکسل است. طرحی دو تکه که در قسمت بالا تیره تر است و در قسمت پایین، جنس بدنه شیشه ای می شود. هر دو طرح پشت تا لبه ها و تا جلوی بدنه پیش می رود.

طرح جلوی این گوشی نشانگر آن است که لبه ها همچنان گرد است و صفحه نمایش به احتمال زیاد تا حد زیادی تا لبه ها پیش خواهد رفت. حتی لبه های بالا و پایین گوشی نیز صفحه نمایش خواهد بود. می دانیم که شرکت همکاری گوگل در تولید صفحه نمایش های پیکسل ۲ شرکت LG خواهد بود و به همین دلیل مطمئنا جنس آن AMOLED و اندازه آن، طبق گزارش های قبل، ۶ اینچی خواهد بود.

جنس پلاستیکی پایین گوشی در پشت بدنه، برداشته شده ولی احتمالا بخش آنتن گوشی پلاستیکی خواهد بود. بالای گوشی اسپیکر قرار دارد. سنسور اثر انگشت هم در پشت گوشی و در بخش فلزی بدنه قرار دارد.

از دیگر مشخصاتی در که مورد این گوشی مشخص است ضد آب بودن آن است. پردازنده آن هنوز تایید نشده و همچنین شایعاتی مبنی بر برداشتن جک هدفون در آن نیز هنوز مشخص نیست و نظرات مختلفی در این مورد شنیده می شود.

این خبرها فعلا در مورد Taimen است و در مورد مدل کوچکتر Pixel 2 که با نام کد Walleye شناخته می شود، هنوز اطلاعات دقیق تری به بیرون درز نکرده است.

برای مشاهده مشخصات Taimen و Walleye می توانید به مقاله دیگری که در این مورد منتشر کردیم، مراجعه کنید.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی آی تی سواد کوه دنبال کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما