• تاریخ : ۱۹ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

تکنولوژی همواره همراه همیشگی وسیله‌های حمل و نقل بوده اســت. حالا با وجود ترافیک، کمبود وقت و هزینه‌ها، نیاز ما به تکنولوژی حتی بیشتر هم شده اســت. با کجارو همراه باشید تا تاثیر تکنولوژی بر حمل و نقل شهری را بررسی کنیم.

مقاله‌های مرتبط:

اگر شما در یکی از شهرهای بزرگ دنیا زندگی می‌کنید، حتی آخرین ۱۰۰ متری که به مقصدتان مانده هم می‌‌تواند اســترس‌زا باشد. اما با وجود تکنولوژی‌های جدید، جابه‌جایی‌های شهری دیگر خسته کننده و دردسرساز نیستند. حتی دیگر نیاز نیست برای رفـــــتن به ایستگاه مترو یا دانشگاه یا سرکار پیاده راه بروید. برای آشنایی بیشتر با این تکنولوژی‌ها در ادامه با ما همراه باشید.

ac1e2bde cd24 48d7 aaac d9803831ebeb تاثیر تکنولوژی بر حمل و نقل شهری

در چند ســال اخیر تعداد زیادی از جا به جا کننده‌های تکنولوژیک شخصی به وجود آمده‌اند. شاید اولین وسیله از این موج تکنولوژی، وسیله حمل و نقل شهری سگوی (Segway) بوده که هنوز هم اســتفاده می‌شود اما آن چنان پرطرفدار نیست. زمانی که هاوربورد (Hoverboard) برای اولین بار وارد بازار شد به راحتی می‌شد حدس زد که آینده در حال اتفاق افتادن اســت و تمام پیش‌بینی‌های فیلم‌های علمی تخیلی دارد عملی می‌شود. اما تکنولوژی بدون توقف اســت.

43ae0e53 eb1a 41f2 a850 4bf44abb6195 تاثیر تکنولوژی بر حمل و نقل شهری

نه ‌تنها این وسایل مجهزتر و قوی‌تر شدند بلکه حتی آسان‌تر و تغییرپذیرتر نیز شدند. در حالی که بعضی از این دستگاه‌ها به سرعت فراموش شدند، تعدادی نیز به عنوان گزینه‌های هوشمندانه برای جابه‌جایی تبدیل شدند.

6da18025 f264 443b bf08 2a33b97391c1 تاثیر تکنولوژی بر حمل و نقل شهری

وان ویل (OneWheel) قصد دارد تا جابه‌جایی را لذت بخش‌تر و کاربردی‌تر کند. این اسکیتبرد تک موتوره همان طور که از اسمش هم پیدا اســت، یک چرخ بزرگ دارد. نسخه اخیر این وسیله وان ویل پلاس (OneWheel+) نام دارد که می‌تواند شما را با سرعت ۳۰ کیلومتر بر ساعت تا ۱۱ کیلومتر جابه‌جا کند.

5dccee2f ea16 4134 8d7a acc93b39c7ce تاثیر تکنولوژی بر حمل و نقل شهری

سرمایه‌گذار و مدیر وان ویل، کایل دورکسن (Kyle Doerksen)، می‌گوید:

بعضی از کاربران ما بر روی جنبه ورزشی این وسیله تمرکز کرده‌اند و بقیه افرار نیز هر روز برای رسیدن به مترو یا محل کار و یا دانشگاه خود از این وسیله اســتفاده می‌کنند.

917ab64a 3c5d 4748 93c7 aef4ef90a942 تاثیر تکنولوژی بر حمل و نقل شهری

حمل و نقل در شهر‌های ما به سرعت در حال تغییر اســت. ماشین‌های خودران همین الان نیز در خیابان‌ها و جاده‌ها وجود دارند. ماشین‌های پرنده در دبی در حال اســتفاده هستند. در بین تمام این وسایل حمل و نقل جدید، هنوز هم جا برای وسیله‌های حمل و نقل شخصی که قابل انعطاف‌تر، کارآمدتر و سرگرم‌کننده‌تر اســت وجود دارد. زمانی که قیمت‌ این وسایل کاهش پیدا کند شاهد فراگیرتر شدن این وسیله در آینده نه چندان دور خواهیم بود.

در ادامه می‌توانید ویدیویی از وان ویل پلاس را مشاهده کنید:

دانلود ویدیو

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته تاثیر تکنولوژی بر حمل و نقل شهری اولین بار در مجله آنلاین میهنی ها. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما