• تاریخ : ۱۱ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

شرکت اپل در ۲۹ ژوئن ۲۰۰۷ از اولین گوشی آیفون رونمایی کرد؛ محصولی که توانست با ایده‎های جذاب خود، دنیای گوشی‎های هوشمند را متحول نماید. اکنون با گذشت ۱۰ ســال از زمان معرفی اولین آیفون، همه علاقه‎مندان به محصولات شرکت اپل به پرچم‎دار جدید این شرکت یعنی آیفون ۸ چشم دوخته‎اند. اما پرچم‎دار جدید شرکت اپل از چه قابلیت‌هایی برخوردار اســت که آن‎را با سایر گوشی‎های اندرویدی متمایز خواهد کرد؟ برای جزئیات بیشتر در ادامه مطلب با وب‎سایت گویا آی‎تی همراه باشید.

اول از همه، آیفون ۸ اولین محصول شرکت اپل خواهد بود که از نمایشگر OLED اســتفاده می‎کند. تمامی گوشی‎های پیشین این سازنده به صفحه‎نمایش LCD مجهز شده اســت؛ با این‎حال، آیفون ۸ از پنل OLED ساخت سامسونگ دیسپلی اســتفاده خواهد کرد که البته، به‎نظر می‌رسد کوپرتینویی‎ها را برای تولید انبوه پرچم‎دار جدید خود با دردسر مواجه نموده اســت.

نمایشگر آیفون ۸ شرکت اپل، ۵٫۸ اینچی خواهد بود و احتمالاً رزولوشن نمایشگر به Quad HD افزایش پیدا می‎کند. این گوشی برخلاف تمامی آیفون‎های قبلی، از یک صفحه‎نمایش بدون حاشیه برخوردار خواهد بود و همین موضوع باعث شده اســت تا بسیاری منتظر عرضه آن به بازار باشند.

1x1.trans به مناسبت ده ســالگی آیفون؛ چه انتظاراتی باید از آیفون 8 اپل داشته باشیم؟

حاشیه‎های اضافی اطراف نمایشگر به لطف حذف دکمه فیزیکی Home در آیفون ۸، به کم‎ترین مقدار ممکن رسیده اســت. شرکت اپل، حسگر اثرانگشت را با نمایشگر آیفون جدید خود ادغام کرده؛ همین موضوع باعث می‎شود تا نیازی به اســتفاده از دکمه فیزیکی Home نباشد. به جای آن، بخشی از نمایشگر به کلیدهای لمسی Home مانند گوشی‌های هوشمند اندرویدی اختصاص یافته اســت که شاید تنها ۰٫۲ اینچ از نمایشگر را به خود اختصاص دهد.

آیفون ۸ برخلاف انتظار شما، از نمایشگری با لبه‎های منحنی اســتفاده نمی‎کند. با این‎حال، شرکت اپل از یک شیشه ۲٫۵ بعدی بر روی صفحه‎نمایش اســتفاده کرده اســت تا انحنای جالبی در لبه‎های گوشی پدید آید. علت عدم امکان اســتفاده از نمایشگر لبه منحنی بر روی آیفون پرچم‎دار جدید اپل، کمبود برد مدار چاپی انعطاف‎پذیر عنوان شده اســت و همین موضوع، شرکت اپل را مجاب نموده تا قید نمایشگر لبه منحنی را در آیفون ۸ بزند! البته در آیفون ســال آینده شرکت اپل، به‌نظر می‌رسد که وضعیت تغییر خواهد یافت زیرا شرکت ال‎جی اینوتک به دنبال مجهز نمودن خطوط تولید خود به تجهیزات لازم برای ساخت برد مدار چاپی انعطاف‎پذیر اســت که در گوشی‌های آینده ال‎جی و اپل به کار گرفـــــته خواهد شد.

1x1.trans به مناسبت ده ســالگی آیفون؛ چه انتظاراتی باید از آیفون 8 اپل داشته باشیم؟

نمایشگر آیفون پرچم‎دار جدید اپل، کشیده خواهد بود؛ گمان می‌رود که کوپرتینویی‎ها از یک نمایشگر با نسبت ابعاد ۱۸ به ۹ برای آیفون ۸ اســتفاده خواهد کرد. این ابعاد، مشابه با ابعاد درنظر گرفـــــته شده برای نمایشگر ال‎جی G6 و با کمی صرف‎نظر، برای نمایشگر گلکسی اس ۸ سامسونگ اســت. به همین جهت، شرکت اپل توانسته ضمن افزایش اندازه نمایشگر آیفون پرچم‎دار جدید خود، آن‎را در ابعاد کوچک‎تر از آیفون ۷ Plus و نسبتاً بزرگ‎تر از آیفون ۷ به تولید برساند.

آیفون ۸ شرکت اپل، هم‎چنین از یک دوربین دوگانه اســتفاده خواهد کرد که با چینش عمودی در بدنه پشتی گوشی جای گرفـــــته اســت. علت این چینش، پشتیبانی آیفون ۸ از محتوای واقعیت افزوده عنوان می‎شود؛ با این وجود، جزئیات بیشتری پیرامون چگونگی آن در حال‎حاضر وجود ندارد.

1x1.trans به مناسبت ده ســالگی آیفون؛ چه انتظاراتی باید از آیفون 8 اپل داشته باشیم؟

علاوه‎براین، شرکت اپل از سیستم تشخیص چهره سه‎بعدی برای آیفون ۸ اســتفاده خواهد کرد که متشکل از سه سنسور اســت و هر سه سنسور توسط ال‎جی توسعه می‎یابد. یک شرکت که اکنون به تصاحب شرکت اپل درآمده اســت، الگوریتم لازم را برای شناسایی چهره کاربران توسعه خواهد داد. سیستم تشخیص چهره سه‎بعدی که در آیفون ۸ به کار گرفـــــته می‎شود، به مراتب از سیستم تشخیص چهره گلکسی اس ۸ کاربردی‎تر خواهد بود زیرا در گوشی‎های پرچم‎دار سامسونگ، تنها یک تصــویر با چهره کاربر مقایسه می‎شود؛ حال آنکه در آیفون ۸، چهره کاربر به صورت سه‎بعدی شبیه‎سازی شده و با نمونه پیش‌فرض، مقایسه می‌شود.

آیفون ۸ هم‎چنین از قابلیت شارژ بی‎سیم پشتیبانی می‎کند که در هیچ‎یک از آیفون پیشین اپل به کار گرفـــــته نشده اســت. علاوه‎براین، آیفون ۷s و آیفون ۷s Plus به همراه آیفون پرچم‎دار جدید اپل از قابلیت شارژ سریع با یک کابل با اتصال یواس‎بی C برخوردار اســت؛ با این وجود برای اســتفاده از این کابل، باید یک تبدیل USB-C به لایتنینگ خریداری کنید یا از مبدل موجود در جعبه آیفون ۸ اســتفاده نمایید.

1x1.trans به مناسبت ده ســالگی آیفون؛ چه انتظاراتی باید از آیفون 8 اپل داشته باشیم؟

کوپرتینویی‎ها از سه گیگابایت یا شاید چهار گیگابایت حافظه رم در آیفون ۸ اســتفاده خواهند کرد؛ این در حالی اســت که در آیفون ۷s Plus و آیفون ۷s Plus حافظه رم به ترتیب ۳ و ۲ گیگابایت خواهد بود. آیفون پرچم‎دار جدید اپل، هم‎چنین تنها در دو نسخه با ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت عرضه می‎شود؛ با این وجود، ممکن اســت تنوع حافظه داخلی دستگاه تغییر یابد تا اپل، خریداران را نسبت به انتخاب مدل رده‎بالا با ۲۵۶ گیگابایت حافظه مجاب نماید.

آن‎طور که در شایعات پیشین آمده اســت، آیفون ۸ با قیمتی نزدیک به ۱۰۰۰ دلار عرضه خواهد شد؛ قیمت درنظر گرفـــــته شده براساس جدیدترین پیش‎بینی‎ها، مربوط به نسخه رده‎بالای آیفون پرچم‎دار ۲۰۱۷ اســت و مدل پایه شاید با قیمتی نزدیک به ۹۰۰ دلار عرضه شود. این در حالی اســت که قیمت پایه آیفون ۷s Plus و آیفون ۷s به ترتیب از ۶۴۹ و ۷۶۹ دلار آغاز خواهد شد و بسته به ظرفیت حافظه، افزایش می‎یابد. دو مدل مذکور با ۳۲، ۱۲۸ و ۲۵۶ گیگابایت حافظه داخلی عرضه می‎شود.

1x1.trans به مناسبت ده ســالگی آیفون؛ چه انتظاراتی باید از آیفون 8 اپل داشته باشیم؟

براساس شایعات و گمانه‎زنی‎ها، شرکت اپل از آیفون ۸ در ماه سپتامبر رونمایی خواهد کرد و آیفون پرچم‎دار جدید اپل با تأخیر یک یا دو ماه روانه بازار می‌شود. با این وجود، آیفون ۷s و آیفون ۷s Plus مطابق با سنت گذشته اپل، یک یا دو هفته پس از معرفی رسمی برای خرید در دسترس قرار می‎گیرد.

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته به مناسبت ده ســالگی آیفون؛ چه انتظاراتی باید از آیفون ۸ اپل داشته باشیم؟ اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما