• تاریخ : ۲۲ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

نمایشگاه امسالم طبق پلن با کنفرانس EA شروع انجام گرفت . کنفرانسی که ما رو عادت داده به دیدن تریلرهای تکراری, به اینکه باید قبول کنیم که پول حرف نخست رو می خانومد , به اینکه این شرکت لحظه به لحظه داره از اسمش دورتر می شه, ((هنر))های الکترونیکی !

به قلم مهدی ابراهیمی (The_Game_204)

من هم دهستانی می خوام!

شروع کنفرانس با ورود تعداد نفر به هستیج و زدن طبل و ساز صحنه ی جالبی رو رقم زدن . لباس ها و لوگو همه بیانگریک چیز هست : Madden 18 تریلری از گیم به نمایش در اومد که نشان دهنده اضافه انجام گرفتن بخش دهستانی به این عنوان بود.بنظر می رسه EA از بخش دهستانی journey  در FIFA 17 تصمیم داره در پایان عنوانوین ورزشی خود هستفاده کنه . امیدواریم که در این مورد شور رو از مزه نبره !

جنگ جهانی نخست هنوز تموم نانجام گرفته !

بعد از اون نوبت به battlefield 1 رسید . چیزی که مشخصه اینکه که ساخانومدگتن هنوز کارشون با این نسخه تموم نانجام گرفته . ابتدا با نشون دادن قسمتی از تجربه ی گیمرها از این نسخه سعی در تشکر از هستفاده کنندگان این نسخه داشته و در ادامه از DLC جدیدی با غنوان in The Name of The Tsar رونمایی انجام گرفت . این بسته شامل مپ ها و سلاح ها و وسایل جدیدی هست و در توضیحات نقل کرد انجام گرفت که بنا بر علاقه ی گیمرها به بخشOperation در این بسته قراره تمرکز افزایشیروی این حالت گذاشته بشه و کار تیمی زیاد از پیش در این حالت برجسته بشه.تریلر نسبتا نیکو و هیجان انگیزی بود, صحنه های خشن و نفس گیر و گرافیک عالی این نسخه و مپ برفی ! نمایش این تریلر رو میشه از لحظه های نیکو این کنفرانس دونست.

تکرار این بار با طعم رونالدو !

نوبت به نمایش FIFA 18 رسید. ابتدا تریلری که تعداد روز پیش از کنفرانس منتشر انجام گرفته بود مجدد به نمایش در اومد.بدون وقفه تریلر کوتاهی از گیمپلی گیم به نمایش در اومد که نشون میده حرکات و ویژگی های فیزیکی هر بازکنی منحصر به فرد و خاص تر انجام گرفته.از هستایل دویدن کریستیانو رونالدو گرفته تا دربیل های آنتوان گریزمان و حرکت با توپ رحیم هسترلینگ, همه بیانگر طبیعی تر انجام گرفتن این گیم هست. گرافیک گیم به لطف موتور قدرتمند Frostbite عالی بنظر می رسه و پیشرفت هایی در بعضی زمینه ها نبست به نسخه ی قبلی داشته هست.سعی انجام گرفته اتمسفر ورزشگاه ها رو بهتر و طبیعی تر طراحی کنند و در آخر تریلر خوشحالی های بعد از گل جدیدی نظیر خوشحالی رونالدو و گریزمان به گیم اضافه انجام گرفته .(خوشحالی هایی که میشه باهاشون حسابی روی اعصاب رقیبان قدم زد) سپس دو گزارشگر معروف این عنوان وارد هستیج انجام گرفتند و شروع به توضیحات و هایپ این نسخه کـــردند. سپس تریلر دیگری به نمایش در اومد . بازشگت الکس هانتر ! بخش دهستانی گیم در این نسخه هم وجود دارد . عنوان the Journey : Hunter Returns برای این بخش در نظر گرفته انجام گرفته که ادامه ی دهستان الکس هانتر رو روایت میکنه.هانتر حالا بزرگ تر انجام گرفته و نزد گیمکنتن و مربیان اروپا از احترام ویژه ای برخورداره.نکته ی قابل توجه که در این تریلر مشخص بود هستفاده افزایش از گیمکنان و مربیان در بخش دهستانی به عنوان شخصیت های فرعی بود .در کل بنظر می رسه که با بخش دهستانی قوی تری نسبت به نسخه قبلی برخورداریم.در کل نمایش فیفای امسال هم مثل سال های گذشته حالت تکراری خودشو حفظ کـــرده . امسال گیمکن رو کاور گیم رونالدو هست . رونالدویی که حداثل یک بار حقش بوده روی کاور این گیم باشه. به هر حال این موضوع خیلی حیاتیی نیست. اصل کار گیمپلی این گیم و کانکشن این گیم هست که باید صبر کـــرد و تجربه کـــرد. متاسفانه عناوین ورزشی EA مثل هندونه ی در بسته هست و تا تایمی که تجربه نکنیم نمیشه راجبش نظر دقیقی داد.و حیف که بر خلاف شایعات رویدادی از قسمت FIFA Street نبود.

تایمشه ماشینو روشن کنی !

بدون وقفه می رسیم به عنوان معروف و محبوب : Need for Speed .با هشداراتی که قبلا منتشر انجام گرفته و انتظارهای کمو زیاد به تماشای این تریلر می پردازیم .تریلری نفس گیر و زیبا رو شاهد بودیم . گرافیک نسبتا بی نظیر , گیمپلی روون , خودروهای سطح بالا.چیزی که نشون داده انجام گرفت تکمیلا قابل قبول بود و دقیقا همون چیزی بود که دنبالش بودیم.سرقت خودرو با خودرو.جزئیاتی از این عنوان قابل مشاهده بود. این نسخه رو می شه بطور کلی ترکیبی از NFS Run و NFS Rivals با چاشنی مولتی کرکتر و سویچ کرکتر GTAV ! امیدواریم که از این قابلیت صرفا یه کپی ساده نانجام گرفته باشه . یک مقدار تریلر مارو یاد فیلم های Fast and the Furious مینداخت. کاش نتیجه ی کار خیلی تخیلی نباشه. در توضیحات داده انجام گرفته راجب این نسخه نقل کرد انجام گرفته شخصی سازی خودروها نسبت به عنوان قبلی عمیق تر و تکمیل تر انجام گرفته.تنها نکته منفی که میشه در این تریلر دید (که شاید یک وسواس بیهوده باشه)تعداد زیاد صحنه آهسته بود که در بعضی مواقع می تونه به تجربه گیمپلی آسیب بخانومه.در کل میشه این نمایش رو نقطه اوج کنفرانس دونست.

You Never Run Alone

(تنها فرار نخواهی کـــرد)

عنوان جدید شرکت ساخانومده ی  Brother: a Tale of Son رونمایی انجام گرفت . ابتدا تریلر معرفی , سپس توضیحات ساخانومدگان و ایجاد هایپ ! و در آخر نمایش گیمپلی از این عنوان.گیم با نام A Way Out راجب دو کرکتر آقا که داخل خانومدان هستند و برای فرار تلاش می کنند و در قسمت هایی مشخصه که از خانومدان فرار کـــردند ولی هنوز به فرار ادامه میدن ! هسته اصلی گیم حالت Co-Op هست که هم بصورت آنلاین و یا بصورت Split-Screen میشه تجربه کـــرد . نکته ی جالب اینه که گیم فقط در حالت دو نفره قابل اجرا هست و تنهایی قادر به تجربه ی این عوان نیستیم.گرافیک گیم خیلی چنگی به دل نمیخانومد به صورت حتم از این هستودیو از لحاظ گرافیکی انتظار افزایشی نمیشه داشت .

تمرکز گیم روی گیمپلی , دهستان , شخصیت پردازی و برخورد های دو کرکتر با یکدیگر هست. گیمپلی گیم جذاب و راضی کننده بود. مخفی کاری,رانندگی,شوتینگ,نبرد های تن به تن,معما ها و پازل ها و به احتمال زیاد QTE (دکمه خانومی) در این عنوان قابل مشاهده بود.در کل گیم نمایش خیلی نیکوی داشت و خیلی سریع خودش رو تو دل گیمرها تبدیل به عنوان مورد انتظار کـــرد.نکته خیلی جالب و حاشیه ساز این نمایش, شباهت یکی از کرکترهای گیم به شخصیت Nathan Drake قهرمان محبوب سری Uncharted بود !

میکس Crysis و Titanfall

طبق شایعه هایی که قبل از شروع کنفرانس انجام گرفته بود انتظار می رفت عنوان جدیدی از هستودیو BioWare معرفی شود که چنین اتفاقی افتاد.تریلری ۴۴ ثانیه ای به نمایش در اومد که افزایش شبیه به تیزر بود . اطالاعات خاصی از این عنوان منتشر نانجام گرفت ولی طبق نقل کرد ی ساخانومدگان در کنفرانس ماکروسافت افزایش به این معرفی این عنوان پرداخته می شه.نمایش این گیم به نوید یک گیم با اتمسفر Crysis رو میده . طبق سابقه ی هستودیو ساخانومده بنظر میاد با عنوان قابل قبول و حرفه ای طرف باشیم . باید تا کنفرانس ماکروسافت صبر کـــرد…

پرتاب ۳ امتیازی برای پیشرفت

تایم بسکتباله. نمایش کوتاهی از حرکت با توپ و سیستم دریبل این نسخه و توضیحات ساخانومدگان راجب این نسخه و نمایش تریلری دیگر.حالت جدید The One که امکان گیم بین گیمکنان لیگ و خیابانی و بصورت مشترک رو به ما میده.بستگی به خودمون داره که به چه صورت , با چه کسی و در چه محیطی به رقابت بپردازیم. بنظر جالبه.EA داره سعی می کنه با هستفاده از حالت های جدید و لایسنس های مختلف عنوان NBA Live خود رو گسترش بده و در راه پیشرفت قرار بده . همه میدونیم که میخواد از زیر سایه ی NBA 2K خارج بشه . درست مثل کاری که در رقابت PES و FIFA کـــرد و موفق بود . باید صبر کـــرد و دید در نسخه ۲۰۱۸ خود چقدر موفق خواهد بود.

بازگشت جدای , بازشگت شکوه ؟

نوبت به آخرین نمایش رسید. درسته, آخرین نمایش ! نمایش های مختلف Star Wars : Battlefront 2 .یک پکیج تکمیل باری طرداران این عنوان و طرفدارای جنگ ستارگان. نمایش بخش دهستانی و تایید حالت دهستانی بصورت آفلاین که واقعا رویداد نیکوی برای  , بخش تعداد نفره و ۳۰ دقیقه ی آخر نمایش گیمپلی از بخش تعداد نفره که ۴۰ نفر بصورت خانومده در حال گیم کـــردن این عنوان هستند .(درست مثل ۳۰ دقیقه آخر کنفرانس پارسال که این پلن روی Batlefield 1 اجرا انجام گرفت)گرافیک و گیمپلی گیم مانند نسخه ی قبلی تکمیلا زیبا و قابل قبول بوده. اکشن نفس گیر , قهرمانان قابل گیم ,مپ های متفاوت و جدید همه نشون دهنده ی عنوان نیکوی هست. نکته جالب این قسمت از کنفرانس خانمی بود که برای توضیحات بخش های مختلف گیم به هستیج اومد. تعداد روز قبل از شروع نمایشگاه رویداد خوشحال کننده ای منتشر انجام گرفت که به تغییر مجری کنفرانس یوبسافت اشاره می کـــرد.دیگه قرار نیست خانم Aisha Tyler رو با اون جک ها ی بی مزه و لحن نتعدادان جالب خود ببینیم. خوشحال بودیم تا این که یک باره همه چی خراب انجام گرفت . تو کنفرانس EA شخصی اومد که به نیکوی تونست جای مجری نچسب یوبسافت پر کنه .تیکه ها و جک های بی مزه.نکته ی منفی نمایش Battlefront 2 همین خانم بود و بس!

کنفرانس بعد از نمایش ۳۰ دقیقه ای بخش تعداد نفره به پایان رسید .

جمع بندی پایانی

کنفرانس امسال هم در کل تکراری بود . نقاط قوت و ضعف خودش رو داشت ولی قابل پیش بینی بود.ای کاش لحظه های اوج و هیجان انگی  افزایشی داشت . شاید بزرگ ترین نقطه ضعف امسال حضور کم تعداد عناوین مختلف بود بطوری که فقط ۸ عنوان نمایش داده انجام گرفت و نسبت به این ۸ عنوان صحبت های زیاد از حدی روی هستیج انجام گرفت .شاید تنها چیزی که متفاوت بود نسبت به کنفرانس سال های گذشته نبود جناب آقا Peter Moore بود با اون چهره ی دوست داشتنی و آرامش خاص خودش.کنفرانس امسال در نهایت یک کنفرانس متوسط رو به نیکو با عناوین بزرگ بود وبه صورت حتم یک شروع آروم برای نمایشگاه امسال. امیداویم سال های فردا کنفرانس های بهتر و متفاوت تری از EA شاهد باشیم

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما