• تاریخ : ۲۲ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

در ماه دسامبر گذشته، گوگل بالاخره جزئیات دسترسی به نقشه ها را اضافه کرد. هر چند این انتظار خیلی طول کشید، اما این مساله بسیار خوشایند برای بیش از سه میلیون نفر در ایالات متحده بود که نیاز به دسترسی به صندلی چرخدار داشتند.

نقشه ها در حال حاضر داده های دسترسی را برای تقریبا ۷ میلیون مکان جمع آوری کرده اند، اما حتی با پایگاه های داده هایی مانند Wheelmap هنوز نقص های بسیار زیادی در سراسر آمریکا وجود دارد.

امکان Google Maps جهت نمایش مکان های مناسب برای معلولین
امکان Google Maps جهت نمایش مکان های مناسب برای معلولین

این هفته، گوگل به دنبال تسریع فرآیند جمع آوری مجموعه داده های فوق است. کاربران Android اکنون می توانند نقشه های گوگل را باز کرده و اطلاعات خود را برای یک مکان وارد کنند. اطلاعات مربوطه در “همکاریهای شما” یا ” Your Contributions ” زیر “قابلیت دسترسی” یا ” Accessibility “واقع شده است. از آن جا، کاربران می توانند اطلاعاتی را در مورد اینکه یک مکان دارای ورودی با دسترسی ویلچر، آسانسور، اتاق استراحت و غیره است را اضافه کنند.

پس از اضافه شدن، اطلاعات فوق، از طریق Google Maps در دسترس است و در بخش دسترسی، از توضیح موقعیت مکانی فوق، در تلفن همراه و دسکتاپ قابل جستجو خواهد بود. این اطلاعات در تمام پلتفرمها قابل مشاهده است، هرچند گوگل ظاهراً فعلاً زمانی برای کاربران دسکتاپ و iOS ای که قادر به کمک به پایگاه اطلاعاتی در حال رشد مذکور می باشند را ندارد.

این اطلاعات برای افرادی که بر صندلی های چرخ دار تکیه می کنند، بسیار مهم است. علیرغم این واقعیت که قانون در آمریکا دسترسی به ساختمان های جدید برای معلولین را برای سازندگان آنها الزامی کرده است، اما آنها که قبل از سال ۱۹۹۳ ساخته شده اند، ملزم به پیروی از استانداردهای مشابه نیستند و ممکن است دسترسی فوق  کمی برای مکان های قدیمی تر مشکل باشد.

بروز ترین اخبار دنیای تکنولوژی را در کانال رسمی آی تی سواد کوه دنبال کنید.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما