• تاریخ : ۸ام تیر ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

ولکان، به عنوان سریع‌ترین و پرقدرت‌ترین محصول تاریخ اســتون مارتین شناخته می‌شود و حالا با نسخه‌ای جدید به نام AMR PRO، توانایی‌های خود را افزایش داده اســت.

برند AMR به تازگی در مجموعه‌ی خودروسازی اســتون مارتین معرفی شده اســت تا تمرکز ویژه‌ای بر محصولات خاص پیست و مسابقات سرعت داشته باشد. پیش از این به معرفی نسخه‌ی AMR از مدل ونتیج پرداختیم و حالا، به محض رونمایی اســتون مارتین از ولکان جدید، به بررسی توانائی‌های آن می‌پردازیم.

همان‌طور که از نام اســتون مارتین ولکان AMR PRO، می‌توان حدس زد، این خودرو مخصوص پیست طراحی شده و مسلما اســتانداردهای لازم برای تردد در جاده‌های شهری همه کشورهای دنیا را نخواهد داشت. در عوض، یکی از برترین خودروهای تاریخ، در کلاس خود محسوب می‌شود و مسلما رکوردهای مختلفی را جابه‌جا خواهد کرد.

1396b428 9898 44f4 8b81 b942d485af66 اســتون مارتین ولکان AMR PRO معرفی شد

تنها ۲۴ دستگاه از این کیت بدنه به دارندگان ولکان تعلق خواهد گرفـــــت که به نوعی، بزرگداشت موفقیت اســتون مارتین در رقابت‌های امســال لمانز ۲۴ ساعته اســت؛ هرچند که البته، تیراژ تولید اســتون مارتین ولکان هم، به عدد ۲۴ محدود بوده و تنها همین تعداد از این خودرو، تولید شده اســت. علاوه بر این، مهندسان تیم موتوراسپرت مذکور و دارن تورنر، قهرمان سه دوره‌ی لمانز، بهینه‌سازی و تقویت بدنه‌ی ولکان AMR PRO را به عهده داشته‌اند تا محصولی عالی، پدید آورده شود.

e472ba45 fdec 4033 8042 1315474c5898 اســتون مارتین ولکان AMR PRO معرفی شد

ظاهر این خودرو و کیت بدنه‌ی آیرودینامیک آن، بهینه‌سازی شده اســت و حالا علاوه بر عملکرد عالی در تونل باد به میزان ۵.۵ نسبت در مقایسه با مقاومت نمونه‌ی قبلی در مقابل جریان هوا، ۵ کیلوگرم نیزسبک‌تر خواهد بود. اســتون مارتین ولکان AMR PRO، به لطف یک بالچه‌ی عظیم در قسمت عقب، دارای یکی از بهترین نیروهای عمود بر سطح، در تاریخ خودروسازی جهان اســت. درحالیکه مدل اســتاندارد ولکان، نیروی عمودی ۳۱۵۰ نیوتن‌ بر متر ایجاد می‌کرد و حتی خودروی اســتون مارتین GTE به عنوان قهرمان لمانز ۲۰۱۷، نیروی عمود بر سطح ۳۱۰۴ نیوتن‌متر بر متر به همراه دارد، این میزان در ولکان AMR PRO به ۴۰۰۰ نیوتن بر متر می‌رسد.

f8370a07 ab2b 411a a71a 2a5187ef56e7 اســتون مارتین ولکان AMR PRO معرفی شد

پیشرانه‌ای این خودرو، تفاوتی با نمونه‌ی قبلی ندارد و همچنان از نوع ۱۲ سیلندر ۷ لیتری و تنفس طبیعی به قدرت ۸۲۰ اسب بخار با گشتاور ۹۰۰ نیوتن‌متر خواهد بود که البته برای ولکان با وزن خالص کمتر از ۱۳۵۰ کیلوگرم، کافی به نظر می‌رسد. امروزه قیمت هر دستگاه ولکان، در مرز ۳ میلیون دلار برآورد می‌شود، اما هنوز هیچکدام از مالکان این خودرو، حاضر به فطریقه آن نشده‌اند.

0b72252b 0235 4c95 8211 86be1d924bd3 اســتون مارتین ولکان AMR PRO معرفی شد

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته اســتون مارتین ولکان AMR PRO معرفی شد اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما