• تاریخ : ۱۶ام آذر ۱۳۹۶
  • موضوع : آی تی

امروز اطلاعات جدیدی به صورت رسمی از سوی سامسونگ منتشر شده است که به صورت غیر مستقیم می تواند به ما عدم پشتیبانی گلکسی اس ۹ از مموری کارت را آدرس می دهد. در ادامه با ما باشید تا این زمینه بیشتر بخوانیم.

سامسونگ به تازگی از حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی برای نسل آتی موبایل ها رونمایی کرده است. این موضوع عجیبی نیست اما اظهار نظر Jaesoo Han بخش بازاریابی و فروش حافظه های ذخیره سازی سامسونگ می تواند جالب توجه باشد. وی اعتقاد دارد هیچ وقت حافظه های جانبی به سرعت حافظه های داخلی نبوده اند که صحبتی کاملا درست است. از این صحبت نتیجه می گیرد که عملکرد موبایل های هوشمند به دلیل استفاده از کارت های حافظه جانبی با خلل مواجه می شود! جالب است نه؟ این صحبت ها در حالی می شود که تقریبا تمام پرچمدارهای سامسونگ (به جز سال ۲۰۱۵) از کارت حافظه جانبی پشتیبانی می کنند!

اینجاست که می توان احتمال داد گلکسی اس ۹ با حافظه داخلی ۲۵۶ و ۵۱۲ گیگابایتی نیز عرضه شود که در نتیجه سامسونگ بخواهد پشتیبانی از کارت حافظه را برای پرچمدارهای سال ۲۰۱۸ خود نداشته باشد. این حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی جدید می تواند تا ۱۳۰ ویدیو کلیپ ۱۰ دقیقه ای به رزلوشن ۴K را در خود ذخیره کند که تا ۱۰ برابر بیشتر از توانایی حافظه داخلی ۶۴ گیگابایتی نسل های پیشین است.

گلکسی اس 9

گلکسی اس ۹

در مقایسه با کارت حافظه های معمول موجود در بازار باید گفت این حافظه تا ۴۰۰ برابر سریع تر است!
سرعت حافظه داخلی ۵۱۲ گیگابایتی UFS سامسونگ برابر ۸۶۰ مگابایت برثانیه برای خواندن اطلاعات و ۲۵۵ مگابایت برای نوشتن آن هاست که واقعا فوق العاده است. این یعنی انتقال یک فایل ۵ گیگابایتی ویدیو FHD از این حافظه به حافظه SSD تنها ۶ ثانیه به طول خواهد انجامید. سرعت عملیات تصادفی نیز در این حافظه برابر ۴۲۰۰۰IOPS برای خواندن و ۴۰۰۰۰IOPS برای نوشتن است. در مقایسه با کارت حافظه های معمول موجود در بازار باید گفت این حافظه تا ۴۰۰ برابر سریع تر است!

نظر شما چیست؟ احتمال دارد گلکسی اس ۹ با این حافظه داخلی و بدون پشتیبانی از کارت حافظه جانبی عرضه شود؟

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما