• تاریخ : ۳۱ام خرداد ۱۳۹۶
  • موضوع : مطالب

مقاله‌ی مرتبط:

در دنیای اسمارت‌فون‌ها، اپل و سامسونگ سهم عمده‌ی بازار را در اختیار دارند و تقریبا تمام سود تجارت تلفن‌های هوشمند جهان را به خود اختصاص داده‌اند. اما به‌لطف بازده بالای چرخه‌ی تأمین قطعات گوشی‌های هوشمند، امروزه هر شرکت کوچکی می‌تواند یک پردازنده‌ی بالارده تهیه کند، آن را درون یک شاسی فلزی قرار بدهد و پس از نصب اندروید آن را به بازار عرضه کند. در این میان شرکت‌های معدودی وجود دارند که می‌توانند دوربینی با کیفیت قابل قبول در تلفن‌های خود به‌کار بگیرند.

وان‌پلاس اما از آن دسته شرکت‌هایی اســت که در ســال‌های گذشته به عرضه‌ی یک تلفن اندرویدی متداول و معمولی بسنده نکرده و با نوآوری‌های خود در تعقیب بزرگان اســت. کمپانی چینی طی ســالیان گذشته با عرضه‌ی تلفن‌هایی با مشخصات گوشی‌های پرچم‌دار و بدون قیمت گزاف آن‌ها، مورد تحسین منتقدان قرار گرفـــــته اســت. اما جدای از این موفقیت‌ها، وان‌پلاس هرگز نتوانسته اســت تلفنی بسازد که دوربین آن توانایی رقابت با پرچم‌داران بازار را داشته باشد. حتی کارل پی، از مؤسسان وان‌پلاس نیز به این موضوع معترف اســت و درباره‌ی پرچمدار ســال ۲۰۱۶ این شرکت می‌گوید:

وان‌پلاس ۳ می‌تواند با پرچم‌داران بازار رقابت کند؛ اما دوربین آن تنها یک دوربین خوب اســت، نه شگفت‌انگیز.

برای همین اســت که وان‌پلاس در جدید‌ترین تلفن هوشمند خود که دیروز با نام «وان‌پلاس ۵» رونمایی شد، تمرکز خود را روی بهبود دوربین گوشی گذاشته اســت. وان‌پلاس پیش از این ثابت کرده بود که می‌تواند دستگاهی با سرعت بالا، مشخصات عالی و کیفیت ساخت فوق العاده بسازد. توجه بالای وان‌پلاس به جزئیات باعث شده اســت تا این شرکت بتواند طرفداران وفادار زیادی را به خود جذب کند؛ کسانی که عقیده دارند یک تلفن بالارده حتما لازم نیست برچسب قیمتی بالایی داشته یا ساخت یک شرکت بزرگ باشد. اما وان‌پلاس ۵ مانند نسل‌های قبلی دیگر یک تلفن ارزان‌قیمت نخواهد بود. در حقیقت جدیدترین نسل تلفن‌های هوشمند وان‌پلاس، گران‌ترین آن‌ها اســت.

2ea3f9d1 c820 45c8 8bae 139a5b006b76 آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود

هرچند وان‌پلاس دیگر یک اســتارتاپ نیست (بی‌بی‌کی الکترونیکس، صاحب برندهای وان‌پلاس، ویوو و اوپو اســت)، اما سعی می‌کند همچنان روحیه‌ی اســتارتاپی خود را حفظ کند. این اســتراتژی را می‌توان به‌خوبی در ساختار سازمانی و مدیریتی شرکت مشاهده کرد. برای مثال جالب اســت بدانید تعداد کارمندان وان‌پلاس تنها به ۷۰۰ نفر می‌رسد. وان‌پلاس همچنین برخلاف دیگر شرکت‌های تولیدکننده‌ی تلفن‌های اندرویدی، طیف گسترده‌ای از محصولات تولید نمی‌کند؛ بلکه درعوض سعی دارد همانند یک اســتارتاپ، همچنان تمام تمرکز خود را روی ساخت تنها یک تلفن هوشمند بگذارد و همان یک دستگاه را به به بهترین تبدیل کند.

وان‌پلاس باوجود اینکه دیگر یک اســتارتاپ نیست، همچنان روحیه‌ی اســتارتاپ‌گونه‌ی خود را حفظ کرده اســت

همین موضوع باعث شده اســت تا وان‌پلاس نسبت به رقبای خود از سرعت عمل و چابکی بالاتری برخوردار باشد. درحالی که روند توسعه‌ی یک تلفن جدید برای اکثر شرکت‌های بزرگ بین ۱۸ تا ۲۴ ماه به‌طول می‌انجامد، به‌گفته‌ی پیت لاو، مدیرعامل شرکت، روند توسعه‌ی تلفن‌های جدید برای وان‌پلاس تنها ۱۲ ماه طول می‌کشد. البته کوچک بودن شرکت معایب خود را نیز دارد. برای مثال، وان‌پلاس به دلیل محروم بودن از منابع لازم، قادر نیست مانند شرکت‌های بزرگ دست به توسعه‌ی تکنولوژی‌های جدید بزند.

از دیگر امتیازات وان‌پلاس، واقع بودن آن در شنژن چین اســت. لاو در این باره می‌گوید:

اگر قصد تولید سخت‌افزار دارید، شنژن احتمالا بهترین مکان در دنیا برایتان باشد. ما نه‌تنها نزدیک به کارخانه‌ی تولید کننده‌ی خود هستیم، بلکه بسیاری از تأمین‌کنندگان قطعات نیز در نزدیکی‌مان هستند.

دولت چین در ســال ۱۹۸۰ شنژن را به‌عنوان اولین منطقه‌ی ویژه‌ی اقتصادی کشور اعلام کرد. این موضوع به شنژن اجازه می‌دهد تا تحت قوانین تجاری متفاوت با دیگر نقاط چین اداره شود. تبدیل شدن شنژن به منطقه‌ی ویژه‌ی تجاری، رشد انفجارگونه‌ی آن را در ســال‌های دهه‌ی ۸۰ و ۹۰ میلادی در پی داشت و باعث شد تا این شهر به قلب صنعت تکنولوژی چین بدل شود. بسیاری از تأمین کنندگان قطعات و کارخانه‌های اسمبل کننده‌ی تلفن‌های هوشمند در محدوده‌ی منطقه‌ی ویژه‌ی تجاری شنژن قرار دارند.

7ba61a0f bd08 4c4f 9fa2 ce9015434b3b آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود

کارل پی، از مؤسسان وان‌پلاس، در دفتر اصلی شرکت در شنژن چین

این شرایط شنژن را به مکانی ایده‌آل برای شرکت‌های کوچکی تبدیل کرده اســت که قصد دارند تلفن‌های هوشمند با کیفیتی برای رقابت با اپل و سامسونگ تولید کنند. لاو دراین‌باره می‌گوید:

به عنوان مثال، هرگاه ما یک مدل تست از گوشی بخواهیم، تنها کافی‌اســت یک تماس تلفنی بگیریم و یک روز بعد نمونه‌ی آزمایشی در اختیارمان قرار خواهد گرفـــــت. معروف اســت که در نرم‌افزار به‌سرعت می‌توانید تغییر ایجاد کنید؛ اما در شنژن می‌توان سخت‌افزار را نیز به سرعت تغییر داد.

وان‌پلاس را از لحاظ لابراتورارهای گسترده‌ی طراحی می‌توان با اپل مقایسه کرد

برخلاف شرکت‌هایی چون اپل و سامسونگ که مقرهای بزرگی دارند، وان‌پلاس از یک دفتر نسبتا کوچک اســتفاده می‌کند. اکثر کارمندان شرکت در طبقه‌ی ۱۸ یکی از ساختمان‌های بلندمرتبه و جدید شنژن ساکن هستند و تیم مهندسی کوچکی نیز چند طبقه پایین‌تر از آن‌ها قرار دارد. دفتر اصلی وان‌پلاس یادآور اســتارتاپ‌های کوچک نیویورک و سان‌فرانسیسکو اســت؛ با ردیف‌هایی از میز و صندلی در فضایی باز، که پشت آن‌ها افراد جوان مشغول کار با کامپیوتر هستند. همچنین می‌توان یک اتاق بازی، تعدادی اتاق کنفرانس و ویترینی از محصولات قدیم و جدید وان‌پلاس را در مقر شرکت پیدا کرد.

وان‌پلاس را از لحاظ لابراتوارهای گسترده‌ی طراحی می‌توان با اپل مقایسه کرد. البته شاید بتوان به‌نوعی کل شنژن را لابراتوار طراحی و نمونه‌سازی وان‌پلاس درنظر گرفـــــت؛ چرا که در این شهر تنها کافی اســت فایل CAD تلفن جدیدتان را به یک کارخانه‌ی نزدیک ارســال کنید تا درحالی که مشغول کار روی نسخه‌ی قبلی هستید، چند نمونه‌ی آزمایشی جدید ظرف مدت کوتاهی به دستتان برسد.

474e2264 b422 4faf 9717 d434823cabe1 آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود

طراحی‌های اولیه‌ی طراحی وان پلاس، قبل از رسیدن به شکل نهایی وان پلاس ۵

در شنژن می‌توان سخت‌افزار را به سرعت نرم‌افزار تغییر داد

البته مستقر بودن در شنژن همیشه تضمین‌کننده‌ی دریافت به‌روزترین و بهترین قطعات سخت‌افزاری نیست. برای مثال اپل و سامسونگ هر دو خود پردازنده‌های به‌کار رفـــــته در تلفن‌هایشان را طراحی می‌کنند و سامسونگ علاوه بر پردازنده، یکی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان و توسعه‌دهندگان نمایشگر و تکنولوژی‌های مرتبط با آن در دنیا به شمار می‌رود. این پردازنده‌ها و نمایشگرهای جدید، همواره قبل از ورود به بازار به‌صورت اختصاصی در محصولات خود اپل و سامسونگ اســتفاده می‌شوند (البته در مورد چیپ‌های سری A اپل، این پردازنده‌ها هرگز در محصولات دیگر شرکت‌ها اســتفاده نمی‌شوند).

همین موضوع باعث شده اســت تا وان‌پلاس امســال نتواند از صفحات فوق عریض و بدون لبه‌ی سامسونگ و ال‌جی در پرچم‌دار خود اســتفاده کند. لاو درباره‌ی اســتفاده‌ نکردن وان‌پلاس از جدیدترین تکنولوژی‌های نمایشگر در وان‌پلاس ۵ می‌گوید:

این موضوعی بود که قصد داشتیم امســال در تلفن خود امتحان کنیم؛ اما متأسفانه فعلا منابع لازم یا امکان دسترسی به این نمایشگرها را نداریم.

در نتیجه وان‌پلاس تمام تلاش خود را روی قطعه‌ای گذاشت که می‌تواند کیفیت آن را بدون کمک دیگر شرکت‌ها افزایش بدهد؛ یعنی دوربین تلفن هوشمند. وان‌پلاس ۵ از یک دوربین دوگانه اســتفاده می‌کند. دوربین‌‌های دوگانه که روزبه‌روز اســتفاده از آن‌ها در تلفن‌های هوشمند متداول‌تر می‌شود، لزوما ساختار مشابهی با یکدیگر ندارند. برای مثال، ال‌جی در کنار دوربین اصلی تلفن از یک دوربین با لنز اولترا واید اســتفاده می‌کند؛ اما هواوی ترجیح داده اســت برای افزایش جزئیات ثبت شده، از یک دوربین مونوکروم در کنار دوربین اصلی اســتفاده کند.

4f728e09 674b 4733 95f1 4d453ec74373 آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود

سنسور هر دو دوربین وان‌پلاس ساخت سونی اســت

وان‌پلاس اما تصمیم گرفـــــته اســت تا از ترکیب یک دوربین اســتاندارد و یک دوربین با لنز تله‌فوتو (مشابه سیستم دوربین دوگانه‌ی آیفون ۷ پلاس) اســتفاده کند. لاو درباره‌ی اســتفاده نکردن از دوربین دوگانه در نسخه‌ی قبلی وان‌پلاس می‌گوید:

ما قصد داشتیم ســال گذشته از سیستم دوربین دوگانه اســتفاده کنیم، اما هزینه و ریسک آزمایش کاربران و بازار برای‌مان زیاد بود. خوشبختانه آیفون ســال گذشته این کار را برای ما انجام داد.

دوربین اصلی وان‌پلاس ۵ ساخت سونی اســت و رزولوشنی برابر با ۱۶ مگاپیکسل و گشادگی دیافراگم f/1.7 دارد. دوربین دوم ۲۰ مگاپیکسلی از نوع تله‌فوتو با دیافراگم f/2.6 اســت و سنسور آن نیز ساخت سونی اســت. وان‌پلاس ادعا می‌کند این ترکیب «بالاترین رزولوشن بین تمامی دوربین‌های دوگانه» را در اختیار کاربران قرار می‌دهد.

هرچند وان‌پلاس با اســتفاده از قدرت خرید اوپو (دیگر کمپانی زیر مجموعه‌ی بی‌بی‌کی الکترونیکس که از لنزهای مشابه در گوشی R11 اســتفاده می‌کند) توانسته اســت قطعات مورد نیاز خود را از سونی خریداری کند؛ اما همچنان تأکید دارد پس از خرید این قطعات، بقیه‌ی فرآیند مهندسی سخت‌افزاری و نرم‌افزاری مرتبط با دوربین را خود انجام داده اســت.

دوربین دوم وان‌پلاس ۵ مانند آیفون ۷ پلاس از نوع تله‌فوتو اســت

دوربین دوم وان‌پلاس وظیفه‌ی زوم را برعهده دارد؛ یعنی به کاربر اجازه می‌دهد بدون اینکه مجبور به برش (کراپ) عــکس باشد، از طریق زوم اپتیکال به سوژه‌ی خود نزدیک‌تر شود. علاوه‌بر زوم، دوربین دوم کاربرد دیگری مشابه با سیستم دوربین دوگانه‌ی آیفون دارد. این کاربرد که شاید برای بسیاری از کاربران حتی از زوم اپتیکال نیز حیاتی‌تر باشد، حالت خاصی از تصــویر‌برداری پرتره اســت که در آن افکت عمق میدان به دست‌آمده توسط دوربین‌های DSLR شبیه‌سازی می‌شود. مدیرعامل وان‌پلاس عقیده دارد بزرگ‌ترین مزیت دوربین‌های دوگانه برای کاربران عادی، همین حالت پرتره اســت. او دراین‌باره می‌گوید:

همین حالا نیز تکنولوژی‌هایی وجود دارند که حالت پرتره را در دوربین‌های تک سنسوره شبیه‌سازی می‌کنند؛ اما خروجی عــکس آن‌ها هنوز به خوبی دوربین‌های دوگانه نیست.

edd46abd 98c7 442f ae0a bcb96f94b12d آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود

عملکرد دوربین وان‌پلاس ۵ در تار کردن پس زمینه و ایجاد افکت عمق میدان، در حالت پرتره

دوبرابر کردن تعداد دوربین‌های پشت تلفن، چالش‌های مهندسی زیادی با خود به‌همراه می‌آورد. به‌گفته‌ی لاو، یکی از دلایلی که وان‌پلاس زودتر از این از دوربین دوگانه اســتفاده نکرده بود، مقاوم نبودن سیستم‌های دوگانه دربرابر فشارهایی اســت که کاربران به‌صورت روزانه به تلفن‌های هوشمند وارد می‌کنند. در این سیستم‌ها اگر یک دوربین اندکی از مکان اصلی خود جابه‌جا شود؛ تمام سیستم عملکرد خود را از دست می‌دهد. برای غلبه بر این دردسر، در وان‌پلاس ۵ دو دوربین به‌شکلی به یکدیگر جوش خورده‌اند که امکان تغییر موقعیت یک دوربین نسبت به دیگری وجود نداشته باشد.

تشابه ظاهری وان‌پلاس ۵ و آیفون ۷ پلاس نه از سر تقلید، بلکه به دلیل محدودیت‌های مهندسی و اجتناب‌ناپذیز اســت

تصمیم به اســتفاده از دوربین دوگانه، در طراحی دیگر قسمت‌های تلفن نیز اثرگذار بوده اســت. دوربین وان‌پلاس ۳ و ۳T هر دو در وسط قسمت پشتی دستگاه قرار داشتند؛ اما این کار در وان‌پلاس ۵ ممکن نبوده اســت. از آنجایی که سیستم دوربین دوگانه ضخامت بیشتری دارد، قرار دادن آن در مرکز دستگاه باعث می‌شد برجستگی بزرگی ایجاد شود. به‌همین دلیل طراحان وان‌پلاس مجبور شده‌اند تا برای کاهش ضخامت برجستگی دوربین، مکان آن را به قسمت بالای سمت چپ دستگاه انتقال بدهند که درنتیجه ظاهر وان‌پلاس ۵ از پشت بسیار شبیه به آیفون ۷ پلاس شده اســت. لاو اما عقیده دارد این شباهت نه از سر تقلید، بلکه به‌دلیل محدودیت‌های مهندسی و اجتناب نا‌پذیر اســت. او همچنین اعتراف می‌کند که ظاهر تلفن‌های بهره‌مند از دوربین‌های دوگانه به زیبایی تلفن‌های معمولی نیست و دراین‌باره می‌گوید:

بسیار سخت اســت که دو سوراخ در پشت تلفن ایجاد کنید و ظاهر دستگاه زشت نشود.

به‌گفته‌ی لاو، وان‌پلاس در توسعه‌ی سیستم دوربین جدید علاوه بر سخت‌افزار، توجه ویژه‌ای به نرم‌افزار داشته اســت؛ تاجایی‌که حدود ۸۰ نسبت کار توسعه‌ی دوربین مربوط به بخش نرم‌افزاری آن بوده اســت.

440d6a3c 7adf 45d2 8579 e101d7b30269 آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود

ماژول دوربین دوگانه‌ی وان پلاس ۵ در اتصال با داتربورد (سمت راســت) و هنگام قرار گرفـــــتن در فریم دستگاه (سمت چپ)

اگرچه وان‌پلاس پردازنده‌ی اختصاصی برای دوربین‌های تلفن خود طراحی نکرده و از پردازشگر عــکس موجود در چیپ اسنپدراگون کوالکام اســتفاده می‌کند، اما این به معنی کار راحت‌تر تیم مهندسی سخت‌افزار هنگام طراحی گوشی نبوده اســت. به‌گفته‌ی لاو به‌دلیل مصرف انرژی بالاتر سیستم دوسنسوره، بالانس مصرف انرژی تمام دستگاه به‌هم می‌ریزد و با ایجاد «اثر پروانه‌ای»، تمامی بخش‌های تلفن تحت تأثیر قرار می‌گیرد.

حل کردن دردسرات نرم‌افزاری مرتبط با دوربین‌های دوگانه، حتی از غلبه بر چالش‌های سخت‌افزاری آن نیز سخت‌تر اســت. حتی اپل هم حالت پرتره را برای آیفون ۷ پلاس ابتدا به‌صورت بتا عرضه کرد. وان‌پلاس نیز به‌سختی مشغول بهبود بخش نرم‌افزاری دوربین خود اســت؛ چرا که بهترین دوربین دنیا اگر مجهز به نرم‌افزاری مناسب که بتواند از ماکزیمم پتانسیل آن اســتفاده کند نباشد، ارزشی نخواهد داشت.

اولین عــکــس هـا نمونه‌ی گرفـــــته شده توسط دوربین وان‌پلاس حکایت از این داشتند که دوربین‌های دوگانه‌ی تلفن‌های هوشمند، هنوز هم توانایی رقابت با دوربین‌های DSLR مجهز به لنزهای سریع را ندارند. پس‌زمینه‌ی بسیاری از این عــکــس هـا بیش از حد تار شده، یا قسمت‌هایی از آن اصلا تار نشده بود و درنتیجه می‌شد آن‌ها را به‌راحتی از تصــویر‌های دوربین‌های DSLR تشخیص داد. اما تصــویر‌های جدید منتشر شده توسط وان‌پلاس حکایت از بهبود عملکرد نرم‌افزاری دوربین دارند و این امید را می‌دهند که الگوریتم دوربین تلفن در آینده بیش از این نیز پیشرفـــــت خواهد کرد.

نمونه عــکــس هـا ثبت شده توسط دوربین وان‌پلاس ۵

لاو با اشاره به سختی توسعه‌ی نرم‌افزار دوربین می‌گوید:

ما اکنون سخت‌افزار لازم را داریم؛ اما این نرم‌افزار اســت که در نهایت تعیین می‌کند دوربین وان‌پلاس ۵ موفق خواهد شد یا شکست خواهد خورد.

باقی مشخصات تلفن درست همان چیزی اســت که از وان‌پلاس انتظار داریم؛ آخرین و قدرتمندترین پردازنده‌ی کوالکام، رمی بیش‌تر از رم اکثر لپ‌تاپ‌های بازار و بدنه‌ی یکپارچه‌ی آلومینیومی. نرم‌افزار وان‌پلاس نیز بسیار شبیه به چیزی اســت که گوگل با گوشی‌های پیکسل خود عرضه می‌کند؛ با این تفاوت که وان‌پلاس قابلیت‌هایی چون حالت مطالعه (حالتی شبیه به تبلت‌های کیندل آمازون) در آن تعبیه کرده اســت. درست مانند نسل‌های قبل، وان‌پلاس ۵ حس پریمیوم‌ترین گوشی‌های بازار را منتقل می‌کند، اما برچسب قیمت آن به‌جای ۷۰۰ دلار، تنها ۵۰۰ دلار اســت.

وان‌پلاس عقیده دارد تلفن‌های هوشمندش در همه‌ی زمینه‌ها به‌جز دوربین به کمال رسیده‌اند

شاید تمرکز بیش از حد وان‌پلاس روی دوربین دستگاه کمی عجیب به‌نظر برسد؛ اما به عقیده‌ی مدیران شرکت، وان‌پلاس پیش از این در اکثر قسمت‌های گوشی به کمال رسیده و دوربین تلفن آخرین سنگر برای فتح و رسیدن به عنوان «بهترین تلفن هوشمند اندرویدی جهان» اســت. سرمایه‌گذاری تمام و کمال روی دوربین برای سرمایه‌گذاری بیش از حد وان‌پلاس روی دوربین از جهتی شبیه به یک ریسک اســت؛ چراکه اگر سیستم دوربین دوگانه‌ی دستگاه نتواند نظر علاقه‌مندان و تحسین منتقدان را جلب کند، این سوال برای کاربران وفادار شرکت پیش خواهد آمد که گوشی جدید نسبت به نسل قبل دقیقا چه تغییری کرده اســت که قیمت بیشتر آن قابل توجیه باشد؟

3cc3bc86 1c64 4d20 b59e e0648ff7d328 آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود

این بخش از کاربران وفادار اتفاقا حیاتی‌ترین بخش از مشتریان وان‌پلاس را تشکیل می‌دهند. ســال گذشته پی گفته بود:

اکثر کاربران وان‌پلاس کسانی هستند که تلفن‌های هوشمند را با فاصله‌ی اندکی از زمان عرضه تهیه می‌کنند و انتظار زیادی از سخت‌افزار دستگاه دارند. آن‌ها بهترین مشخصات موجود در بازار را می‌خواهند و کمبود یک ویژگی خاص را تحمل نخواهند کرد.

این موضوع در ســال ۲۰۱۵ با عرضه‌ی وان‌پلاس ۲ مشخص شد. تجهیز نشدن تلفن به ویژگی‌هایی چون NFC و شارژ سریع، ناراحتی بسیاری از کاربران وفادار وان‌پلاس را در پی داشت. پی می‌گوید از آن زمان تاکنون، شرکت خط مشی خود را تغییر داده اســت و قصد دارد دقیقا همان چیزی که کاربران از آن‌ها می‌خواهند به دستشان برساند. به‌گفته‌ی پی، جدیدترین و حیاتی‌ترین درخواســت کاربران، دوربین قوی‌تر اســت. آن‌ها نمی‌خواهند برای داشتن دوربین بهتر مجبور به خرید آیفون، گلکسی یا پیکسل شوند.

شکست خوردن در زمینه‌ی دوربین، به این معنی اســت که وان‌پلاس ۵ نمی‌تواند به آلترنتیو مناسبی دربرابر تلفن‌های یاد شده تبدیل شود. در این صورت اکثر کاربران وان‌پلاس ممکن اســت با صرف اندکی هزینه‌ی بیشتر، یک تلفن پرچمدار از شرکتی صاحب‌نام تهیه کنند یا با صرف هزینه‌ای کمتر، تجربه‌ای نسبتا مشابه را با دستگاهی میان‌رده به‌دست بیاورند.

بیشتر افراد هنگام خرید تلفن هوشمند، پس از بررسی مشخصات سخت‌افزاری معمولا یک سوال ساده مطرح می‌کنند: «آیا عملکرد دوربین دستگاه خوب اســت؟». وان‌پلاس برای موفقیت و باقی‌ماندن در بازار رقابت باید یک جواب ساده برای این سوال داشته باشد: «بله!»

جدیدترین و داغترین مطالب دنیای جالب تکنولوؤی ها در سایت توما
مطالب گوناگون از از اخبار دنیای وب و تکنولوژی

نوشته آیا بلندپروازی‌ وان‌ پلاس در زمینه‌ دوربین دوگانه موفق خواهد بود اولین بار در مجله آنلاین توما. پدیدار شد.

اشتراک در شبکه اجتماعی

گوگل پلاس فیسبوک تویتر لینکدین دیگ کلوب فیسنما